“Udhët V”, 19 pedagogë të Fakultetit të Arteve të Bukura ekspozojnë në Galerinë FAB

Kjo është pjesa e dytë e edicionit të 5-të të kësaj ekspozite. E hapur deri, më 20 janar 2024.

Helidon Haliti vlerësohet në “Qindag International Watercolor Festival”

“Mjeshtri i Madh” u përfaqësua me një punim të bukur akuareli të titulluar “Pas shiut”.

Veprat e piktorëve ekspozohen në galerinë “Edward Lear” në Berat

Kjo ekspozitë do të qëndrojë e hapur deri në 21 janar 2024 në qytetin e një mbi një dritareve.

Shuhet në moshën 80-vjeçare piktorja e njohur

Piktorja korçare Krisanthi Kocibelli Turtulli vuante nga një sëmundje e rëndë

Ekspozita “Paskali, artistët e Jonit dhe mureve të gurta” hapet në Sarandë

Ministrja e Kulturës, Elva Margariti: Veprat e ekspozuara vijnë në këtë ekspozitë nën kurimin e studiueses Suzana Varbarica.

Kolonia e piktorëve “Ditët e Mios” nis rrugëtimin e përvitshëm

Artistë nga Italia, Greqia, Kosova, Turqia, Maqedonia e Veriut, Bullgaria, Polonia si dhe artistë korçarë do të jenë këtë vit pjesë e kolonisë, duke hedhur në telajot e tyre magjinë e vjeshtës në Korçë dhe rrethinat e saj.

Hapet në GAT, ekspozita e Idriz Balanit dhe Marjana Goxhabelliut

Në GAT u hap Ekspozita e skulptorit të mirnjohur, Idriz Balani dhe piktores Marjana Goxhabelliu.

Adrian Paci, arti shqiptar në Bienalen e Venecias

Eventet do të zhvillohen përgjatë 3 ditëve, 15-17 shtator.

Arti bashkon në Fier piktorët nga trevat shqiptare

Galeria e Arteve Tetovë ekspozitë me punime të zgjedhura në Galerinë e Arteve “Vilson Kilica”

Muralja e Lionel Mesit në Tiranë, jehonë të jashtëzakonshme në mediat ndërkombëtare

Piktori argjentinas Maximiliano Bagnasco është pjesë e “Tirana Mural Fest 2023”