Begaj: Lidhje e fortë me Mbretërinë e Bashkuar!

Presidenti Bajram Begaj i shoqëruar nga Zonja e Parë, Armanda Begaj, morën pjesë në Londër në ceremonitë e kurorëzimit të mbretit Charles III dhe mbretëreshës së Mbretërisë së Bashkuar.

Presidenti Begaj, pjesë e ceremonisë së kurorëzimit të mbretit Charles III

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, i shoqëruar nga Zonja e Parë, Armanda Begaj, nisen të enjten për në Londër për të marrë pjesë në ceremonitë e kurorëzimit të mbretit Charles III

Princ Leka: Komuniteti shqiptar në Shtetet e Bashkuara po tregon vlerat tona!

Princ Leka po kryen një vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, në shtetin e Miçiganit.

Mbretëresha Geraldinë, “Trëndafili i Bardhë” i Shqipërisë

Me rastin e 8 Marsit – Nuk ka portret më të kompletuar se ajo: një simbol i mirësisë dhe dashurisë për shqiptarët

Inaugurimi i Legatës së SHBA në Tiranë, Mbreti Zog kërcim me gruan e ambasadorit amerikan

Gazeta amerikane “St. Louis Post-Dispatch”: Mbreti i Shqipërisë do të kërcejë me znj. Charles C. Hart

“Il Popolo Romano”: Paria e Matit e mbledhur në kullën e Zogollit dha besën për të qenë të bashkuar!

Gazeta italiane ka botuar më 16 maj 1919, shkrimin rreth kuvendit solemn matjan të mbajtur në kullat e Zogollëve

Mbreti Charles III, preferenca të pazakonta në ceremoninë kurorëzimit

Duket se monarku i ri po e kundërshton traditën dhe do të refuzojë të përputhet me veshjen tradicionale mbretërore

Familja Mbretërore Britanike uron Dukeshën e Sussex, Meghan Markle feston sot 40-vjetorin

Llogaria e Familjes Mbretërore në Instagram, e menaxhuar nga stafi i Pallatit Buckingham të Mbretëreshës, ishte e para që ndau tre fotografi të Meghan

“International Herald Tribune”: Australia i refuzon pasaportën si Mbretëresha Susan e Shqiptarëve

“International Herald Tribune” shkruan në lidhje me incidentin diplomatik të rinovimit të pasaportës australiane të Mbretëreshës Susan

Del në ankand një copë tortë mbretërore nga martesa e Princit Charles me Princeshën Diana

Dasma e Princeshës Diana dhe Princi Charles ishte e dasma e parë mbretërore e transmetuar në mbarë botën, U ndoq nga 750 milionë shikuesë.