Vlora Hyseni merr zyrtarisht detyrën në krye të SHISH

Hyseni do të zëvendësojë në këtë detyrë Helidon Bendon, i cili dha dorëheqjen dhjetorin e vitit 2022.

Ing. Sabri Shabanit, “Dajo” edhe 100!

Të shkruaj portretin e Ing. Sabri Shabanit – në përvjetorin e ditëlindjes së tij – kënaqësia më e madhe.

Shqipëri-Austri, bashkëpunim në fushën e forcimit të sundimit të ligjit

Marrëveshja u nënshkrua nga ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja dhe ministrja e Drejtësisë e Austrisë Alma Zadić

“ROL & EDA”, fotografët shqiptarë të famshëm në Greqi

Rolandi nga Vlora, Eda nga Lushnja. Të dy jetojnë në Athinë

Manja: Bashkëpunim me Mbretërinë e Bashkuar në fushën e drejtësisë!

Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, zhvilloi një takim në Londër me Sekretar i Shtetit për Drejtësinë, Dominic Raab.

Ankthi, “ombrella” e çrregullimeve

Reagimet fizike që vijnë me ankthin na bëjnë të ndihemi në panik.

Michelangelo, “Davidi” i Rilindjes që gdhendi historinë!

(Me rastin e 548-vjetorit të lindjes)

Lituania, oazi i qytetërimit europian në Balltikun Lindor!

Historia e Lituanisë ka ngjashmëri të fatit politik të historisë së Shqipërisë, që mesa duket i bën bashkë të gjithë popujt e vegjël

“Puthja e Kupidit”, sensualiteti i dashurisë sublime!

Kjo vepër është tejet romantike dhe pasionante, dallohet një fisnikëri dashurie në përqafimin e tyre

Ngrihet struktura e re antikorrupsion/ Ministri i Drejtësisë: Spastrojmë administratën

Pranë Ministrisë së Drejtësisë do të ngrihet një strukture e re që do të spastrojë administratën publike. Ministri i Drejtësisë, Ulsi Manja, deklaroi, se në mbledhjen e qeverisë u miratua ngritja e Drejtorisë së Përgjithshme Antikorrupsion.