Deputeti Michael Biton: Izraeli ka një mik të madh në Shqipëri, “Israel House Albania”!

Parlamentari izraelit, Michael Biton, pas vizitave në Shqipëri, flet për aktivitetet e mbajtura nga “Izraeli House Albania”

Guvernatori Sejko: Inflacioni do të ulet gradualisht përgjatë vitit 2023

Banka e Shqipërisë vendosi sot të mbajë të pandryshuar normën bazë të interesit, në nivelin e 2.75%.

Mbrojtja nga sulmet kibernetike, Izraeli ndihmon Shqipërinë

Qeveria izraelite konkretizon angazhimin për të ndihmuar Shqipërinë, në përballjen me sulmet kibernetike.

AKCESK takim me Njësinë e Mbrojtjes Kibernetike të Banking Supervision Department në Izrael

Autoriteti i Përgjithshëm i AKCESK takim me Njësinë e Mbrojtjes Kibernetike të Banking Supervision Department në Izrael

Zgjidhjet inteligjente izraelite për ujin, Balluku takon Katz

Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, takohet me Ministrin e Energjisë, Infrastrukturës dhe Ujit

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, vizitë zyrtare në Izrael

Numri 2 i qeverisë “Rama”, njëherësh Ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, ndodhet për vizitë zyrtare në Izrael

Zelensky: T’i jepet fund pengesave për eksportet ushqimore ukrainase

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka bërë thirrje për heqjen e pengesave të vazhdueshme ndaj eksporteve të ushqimit nga vendi i tij përmes detit.

Kroatët përballen me rritje të çmimeve pas futjes në Eurozonë

Shumë kroatë po ankohen për rritje të çmimeve që sikurse thonë është e pajustifikuar

Hui Ka Yan, miliarderi kinez humbi 39 miliardë dollarë në pesë vjet

Në vitin 2017 pasuria e tij arriti pikën më të lartë, 42 miliardë dollarë. Sot ai ka vetëm 3 miliardë USD

Forumi Ekonomik i Davosit, objekt i teorive të konspiracionit

Takimi vjetor në qytetin turistik dimëror në Davos të Zvicrës që u hap sot, po bëhet gjithnjë e më shumë objektiv i pretendimeve të çuditshme