Xhaçka në OKB: Teknologjia s’duhet të përdoret si armë

Shqipëria dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës mblodhën bashkë vendet anëtare të Këshillit të Sigurimit dhe ekspertë të njohur ndërkombëtarë për të diskutuar mbi sigurinë kibernetike.

Xhaçka bashkëdrejton takimin informal të Këshillit të Sigurimit të OKB

Në këtë takim do të mbajë fjalën edhe shqiptarja e njohur, Mira Murati

Xhaçka, takim me Varhelyi: Vijojmë reformat!

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka zhvilloi në Bruksel një takim me Komisionerin Evropian për Fqinjësinë dhe Zgjerimin, Oliver Varhelyi.

Xhaçka takon Koopman: Shqipëria, performancë shumë të mirë në rrugën drejt BE-së

Ministrja e Jashtme takon drejtorin e përgjithshëm të Drejtorisë së Përgjithshme për Fqinjësinë dhe Negociatat e Zgjerimit, Gert Jan Koopman.

Xhaçka: Shqipëria, sërish surprizuese në “The Guardian Travel”

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka ndau sot shkrimin e The Guardian travel”“, ku Shqipëria konsiderohet vendi i surprizave.

Xhaçka pret Roswall: Suedia mbështetet Shqipërinë në rrugëtimin drejt BE-së

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka priti ministren e Suedisë për Çështjet e Bashkimit Evropian, Jessica Roswall.

Xhaçka: Memorandum me Spanjën për integrimin

Shqipëria dhe Spanja nënshkruan sot një memorandum bashkëpunimi për arritjen e një koordinimi sa më të mirë të punës për çështjet e integrimit evropian.

Xhaçka takon Escobar: Shqipëria e përkushtuar për thellimin e partneritetit strategjik me SHBA

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka takim me të Dërguarin e Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

Xhaçka: Integrimi i rajonit rrit besueshmërinë e BE

Ministrja e Jashtme mori pjesë në takimin e ministrave të Jashtëm të vendeve të Ballkanit Perëndimor

Xhaçka: Karta SHBA-Adriatik (A5) i ka shërbyer bashkëpunimit rajonal në fushën e sigurisë!

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka, mori pjesë në punimet e Ministerialit SHBA-Karta e Adriatikut (A5).