Euro 2024, Shqipëria një milion euro për çdo fitore në grup

Federata Shqiptare e Futbollit vetëm për pjesëmarrjen siguron 9.25 milionë euro.

Skiatorja Lara Colturi, rezultat historik për Shqipërinë!

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj uroi skiatoren shqiptare që bën pjesë dhe në Sport Klubin Tirana

Silvinjo: Jam gati të rinovoj kontratën me Shqipërinë!

Rrugëtimi kuqezi drejt “Euro 2024”, nota për Kombëtaren dhe jeta në Shqipëri: Silvinjo rrëfim në të gjithë fushën

Silvinjo, “Shqiponja e Artë”!

Trajneri Silvinjo është arkitekti i Kombëtares shqiptare, e cila arriti në Finalet e Euro 2024, në Gjermani.

Rama nderon Silvinjon me çmimin “Shqiponja e Artë”

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvio Campos Junior ka qenë i ftuar në Samitin e Diasporës

Rama: Mbështetje idesë së organizimit të Lojërave të Evropës Juglindore

Kreu i qeverisë mbështet idenë e organizimit të Lojërave të Evropës Juglindore, propozuar nga Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH).

Silvinjo: Po jetojmë një ëndërr!

Tekniku brazilian: Ylli i vërtetë është skuadra, skuadra është ajo që ka bërë këtë arritje deri tani.

Shqipëria, barazim të artë ndaj Ishujt Faroe!

Të parët në grup drejt Gjermanisë, një rekord në historinë e futbollit shqiptar.

Shqipëri-Ishujt Faroe, Veliaj: Ejani të festojmë në “Sheshin Skënderbej”!

Shqipëria përballet sot në orën 20.45 me Ishujt Faroe, ndeshje e fundit në grupe drejt rrugës për në Berlin.

Trajneri Silvinjo & Keidi Bare: Ëndërr e bërë realitet, tani duam vendin e parë

Shqipëria do të luajë nesër ndeshjen e fundit në këtë edicion kualifikues ndaj Ishujve Faroe..