Këshilltari Teknik Rajonal i FIFA-s për Europën, Tomas Danilivicius vizitë zyrtare në FSHF

Tomas Danilivicius, Këshilltar Teknik Rajonal i FIFA-s për Europën zhvilloi këtë të premte një vizitë zyrtare në Federatën Shqiptare të Futbollit.

UEFA “Regions’ Cup”, ndeshjet paraeliminatore të grupit A në “Elbasan Arena”

Kombëtarja shqiptare ndodhet në grupin A të raundit para-eliminator, së bashku me Armeninë e Estoninë

Vendimi historik i FIGC, futbollistët shqiptarë do të konsiderohen si vendas ne Itali

Federata Italiane e Futbollit ka vendosur që duke filluar nga sezoni i ardhshëm t’i konsiderojë lojtarët shqiptarë si vendas dhe jo të huaj.

Pas Kilit, Shqipëria humb edhe me Suedinë

Shqipëria ka humbur me rezultatin 1-0 përballë Suedisë në miqësoren e zhvilluar në ‘Friends Arena’, Stockholm.

Prag Suedia, Silvinjo dhe Ramadani: E dimë forcën tonë, jemi të bashkuar

Shqipëria do të luajë nesër ndeshjen e dytë miqësore të muajit mars ndaj Suedisë.

Kili “tallet” me Shqipërinë!

Kombëtarja humbi 0-3 miqësoren e luajtur në Itali

Miqësoret me Kilin dhe Suedinë, Silvinjo: Ndeshje të rëndësishme!

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Silvinjo, ka prezantuar listën e futbollistëve kuqezinj për miqësoret e marsit ndaj Kilit dhe Suedisë.

Shqipëria luan miqësoren e fundit para Euro 2024 me Azerbajxhanin

Ndeshja miqësore me Azerbajxhanin do të luhet më datë 7 qershor

Kledi Disha shpallet Kampion Bote në peshat e lehta MMA

Kledi Disha u shpall kampion bote në Peshat e Lehta në MMA, duke mundur në finale sportistin Brogan White.

Dudaev, kampion Europe në mundje!

Islam Dudaev, i cili përfaqëson Shqipërinë në Europianin e Mundjes në Bukuresht, arriti të fitojë medaljen e artë për peshën deri në 65 kilogramë