Kryediplomati kinez takim me Ministrin e Shtetit për Pushtetin Vendor

Të dy palët shkëmbyen pikëpamje mbi forcimin e bashkëpunimit vendor midis Kinës dhe Shqipërisë

Kryediplomati kinez Wang Dexin takon ministren e Shëndetësisë

Të dy palët shkëmbyen mendime për forcimin e bashkëpunimit shëndetësor mes dy vendeve.

Ambasada e Kinës dhuron ushqim dhe pajisje për invalidët e Shkodrës

Në cermeoninë e dorëzimit morën pjesë, Wang Dexin, i Ngarkuari me Punë i Ambasadës Kineze në Shqipëri dhe Saimir Ustabeqiri, Drejtor i Shoqatës së Invalidëve Para&Tetraplegjikë Shkodër.

Kryediplomati kinez takim me Presidentin e Federatës Shqiptare të Sportit Universitar

Të dyja palët shkëmbyen mendime për bashkëpunimin në fushën e sportit.

Kryediplomati kinez takime me Prefekten dhe Kryebashkiakun e Elbasanit

I Ngarkuari  me Punë, Wang Dexin takon Prefekten Majlinda Peza dhe Kryebashkiakun Gledian Llatja

“Kultura e Shaolinit”, artet marciale kineze ofrojnë spektakël në Tiranë!

Java Kulturore Kineze / REPORTAZH – Një shfaqje plot elegancë dhe dinamizëm nga Shaolin Kung Fu Vjenë

“Përshëndetje Pekin – Hello Beijing”

Ekspozita me pamje nga Pekini, e hapur në Muzeun Historik Kombëtar, në kuadër të Javës Kulturore Kineze.

Ambasada e Kinës në Shqipëri organizon pritje me rastin e Ditës Kombëtare të Kinës

Dita Kombëtare e Kinës është më 1 tetor, që përkon dhe me mbylljen e Javës së Kulturës kineze në Tiranë.

Një dolli për miqësinë tradicionale të përjetshme midis Kinës dhe Shqipërisë

Fjalimi i Wang Dexin, I Ngarkuari me Punë i Ambasadës së Kinës në Shqipëri në Pritjen e 74-vjetorit të Themelimit të Republikës Popullore të Kinës

“Shqipëria mikpret botën” – Java Kulturore e Kinës, java e një populli mik!

REPORTAZH nga Dita e Parë e Javës Kulturore Kineze, 25 shtator – 1 tetor