Balluku-Salvini: Nxitje investimeve në energji dhe infrastrukturë

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë zhvilloi sot një takim në Romë me zëvendëskryeministrin dhe Ministrin e Infrastrukturës dhe Transporteve të Italisë, Matteo Salvini.

Sulejmani – Hammond: AMP, institucion civil dhe tërësisht i hapur për qytetarët

Drejtori i përgjithshëm i Agjencisë së Mbikëqyrjes Policore, Florian Sulejmani priti në takim shefen e Zyrës së Sigurisë, por aktualisht edhe zv.shefe e Misionit (e komanduar), e Ambasadës së SHBA, Kathryn Hammond.

Spiropali pret ambasadorin e OSBE, dislutime për reformën zgjedhore

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti sot kryetarin e Prezencës së OSBE-së në Shqipëri, ambasadorin Michel Tarran.

Delegacioni i nivelit të lartë të sistemit të drejtësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka mbyllur vizitën pesëditore në Shqipëri.

Në një postim në rrjetet sociale, Hasani ka ndarë foto nga takimi me Blinken. Ai e falenderoi sekretarin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për samitin historik të NATO-s në Uashington DC, në 75-vjetorin e Aleancës

Uashington, Hasani takon homologun spanjoll dhe atë portugez

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani, ndodhet në Uashington, ku mori pjesë në samitin e NATO

Nikolla në Uashington: Shqipëria krah NATO dhe SHBA në luftën kundër terrorizmit

Nikolla ishte e pranishme sot në Samitin e Kryetarëve të Parlamenteve të vendeve anëtare të NATO-s, zhvilluar në Washington DC, me rastin e 75-vjetorit të themelimit të Aleancës.

Hasani: Zhvillim i dialogut me Japoninë

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani mirëpriti sot kryetarin e Komisionit të Përhershëm për Punë të Jashtme, Takaaki Katsumata dhe grupin parlamentar të Japonisë.

Laburistët vijnë në pushtet pas 14 vitesh

Rezultatet nënkuptojnë një kryeministër laburist për herë të parë që nga viti 2010- ndërsa konservatorët përballen me një luftë për drejtimin e ardhshëm të partisë

Gjiknuri, në Asamblenë Parlamentare të OSBE-së në Bukuresht

Në Pallatin e Parlamentit në Bukuresht, Rumani prej 29 qershorit deri më 3 korrik po zhvillohet sesioni vjetor i Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, me temë “Roli i OSBE-së në arkitekturën aktuale të sigurisë: Një perspektivë parlamentare”.

Hasani: Integrimi i Shqipërisë në BE, s’mund të pengohet nga asnjë individ i vetëm

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Igli Hasani në Forumin e Dubrovnikut.