Aktiviteti elektoral i presidentit Biden me ish-presidentët Obama dhe Clinton, mbledh fonde rekord

Një aktivitet për mbledhje fondesh i presidentit Joe Biden të enjten në qytetin e Nju Jorkut, po grumbullon rreth 25 milionë dollarë fonde

SHBA – Trump kandidat zyrtar në primaret e republikanëve

Gjykata e Lartë e SHBA-së ka konfirmuar kandidaturën e Donald Trump në zgjedhjet paraprake në Kolorado, një nga 15 shtetet që do të votojnë nesër .

Biden fiton parapraket në Karolinën e Jugut

Presidenti amerikan, Joe Biden triumfoi në zgjedhjet paraprake demokrate në Karolinën e Jugut

“Ngrin” SHBA, të paktën 50 të vdekur

Një valë e ftohtë arktike ka përfshirë prej ditësh SHBA-në e Mesme dhe Lindore

SHBA, të burgosurit diplomohen në universitetet më të mira

Marrja e diplomës u mundëson të burgosurve të integrohen më lehtë në shoqëri pas kryerjes së dënimit

Trump pa imunitet, gjyqtarja: Do të ndiqet penalisht!

Donald Trump është i pari ish-president që përballet me akuza penale.

Shuhet legjenda e diplomacisë amerikane, Henry Kissinger

Vdiq në moshën 100-vjeçare. Kissinger dominoi politikën e jashtme të SHBA në kulmin e Luftës së Ftohtë.

Aksident ajror në Mesdhe, vdesin pesë ushtarë amerikanë

Helikopteri i tyre u rrëzua “gjatë një misioni rutinë të furnizimit me karburant në fluturim

Biden: Mbështetja për Izraelin dhe Ukrainën jetike për sigurinë e Shteteve të Bashkuara

Presidenti Biden tha se Shtetet e Bashkuara duhet të angazhohen më thellë lidhur me dy konfliktet e huaja

Trump në gjyq për një mashtrim 250 milionë dollarësh

Ekziston mundësia që Trump mund të humbasë disa nga pronat që janë bërë pjesë e firmës së markës së tij.