Veliaj: Hapet në tetor Piramida, qendra më e madhe e teknologjisë digjitale në Ballkan

Piramida do t’i shërbejë plot 4000 fëmijëve që përfitojnë nga projektet e përbashkëta mes Fondacionit Shqiptaro-Amerikan dhe qeverisë shqiptare.

Veliaj pret ministren e Jashtme të Kanadasë, Melanie Joly

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti ministren e Jashtme të Kanadasë, Melanie Joly

Erion Veliaj betohet për herë të tretë si kryetar i Bashkisë së Tiranës

Kryebashkiaku i kryeqytetit: Bashkë mund të bëjmë gjëra të mrekullueshme

Tirana përzgjidhet nga “Bloomberg” ndër 10 qytetet me infrastrukturë inovative për biçikletat

Bloomberg Philanthropies shpalli fituesit e parë të Iniciativës së Bloomberg për Infrastrukturën e Çiklizmit (BICI), me dhjetë qytete globale

Përurohet Akademia e parë e Çiklizmit, Veliaj: Dhuratë për fëmijët e Tiranës!

Në Parkun e Liqenit Artificial të Tiranës u inaugurua sot Akademia e Çiklizmit, një hapësirë e standardizuar e stërvitjes dhe garave për të vegjlit

Veliaj: Së shpejti nisim punën për selinë e re të ambasadës së Italisë në Tiranë

Nga data 1 deri më 7 qershor në shumë qytete të vendit do të organizohen një sërë aktivitetesh për Javën Italiane të Kulturës.

Rama: Nis së shpejti puna për sheshin fundor të Bulevardit të Ri të Tiranës

Kryeministri Edi Rama bëri të ditur sot se së shpejti do të nisë puna për sheshin fundor në Bulevardin e Ri të Tiranës.

Veliaj: Piramida, një pikë e re turistike për Tiranën

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ministrja e Kulturës, Elva Margariti dhe kreu i Bordit të Fondacionit Shqiptaro-Amerikan për Zhvillim, Michael Granoff, vizituan sot Piramidën e Tiranës

Veliaj: Koha për bashkim, ja projektet tona këtë mandat të ri

Kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, pas fitores në Tiranë, bëri thirrje për bashkim.

Zgjedhjet Vendore, Rakip Suli fiton në Bashkinë Kamzë

Rakip Suli ka fituar mandatin e dytë nën logon e PS për bashkinë Kamzë, në zgjedhjet e 14 majit.