Dita Ndërkombëtare e të Drejtave të Njeriut, Begaj: Ideal i përbashkët për të cilin luftojnë popujt dhe kombet

Deklarata Universale e të Drejtave të Njeriut, dokumenti themelor që ka shenjuar historinë e të drejtave të njeriut, përkon sot me 75-vjetorin e krijimit.

Veliaj: Bashkia e Tiranës, sponsor i kampiones Lara Colturi!

Lara Colturi, skiatorja 17-vjeçare, e cila garon për Shqipërinë, ka arritur një rezultat historik në Botërorin e skive

Lutja e Mëngjesit në Parlamentin Europian, për herë të parë në shqip

Lutja e Mëngjesit u lexua në shqip nga Don Kastriot Idrizi Gjoni, përgjegjës i bashkësisë Katolike Shqiptare në Belgjikë.

Rama: Ekspozita e legjendës së futbollit italian Paolo Rossi, në Tiranë

Në 26 janar 2024 në Tiranë do të përurohet ekspozita kushtuar djalit të artë të futbollit italian.

Përurohet Qendra Rinore në Petrelë, Veliaj: Një qendër multi-funksionale!

Ministrja Bora Muzhaqi: Një dhuratë shumë të bukur të rinjve të Petrelës

Veliaj nderon Zhustin për ditëlindje me “Medaljen e Mirënjohjes”

Aktori i madh shqiptar sot mbush 81 vjeç. Zhusti: Mbetem gjithmonë borxhli ndaj gjithë njerëzve

Muzhaqi: Mbështetje për organizatat rinore dhe bashkitë!

Ministri i Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, ka hapur sot në Ditën Kombëtare të Rinisë

Begaj uron 8 Dhjetorin me studentët që kryen praktikën në Presidencë

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj uroi sot 8 Dhjetorin, Ditën e Rinisë.

Risitë e Postës Shqiptare, Balluku: Transport me dron të pakove postare, tërheqje e pensioneve në bankomate

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku dhe I Ngarkuari me Punë i SHBA-së në Tiranë, David Wisner ishin të pranishëm në 111-vjetorin e krijimit të Postës Shqiptare.

100 pemë të reja nder të 100-vjetorit të lindjes së themeluesit të Azerbajxhanit, Heydar Aliyev

Të pranishëm ishin ambasadori i Azerbajxhanit, Anar Huseynov dhe kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj