Zgjerim i fushave të bashkëpunimit mes Korçës dhe Chambery në Francë

Në bashkinë e Korçës u zhvillua sot takimi i radhës mes grupeve të punës, për hartimin e programit të bashkëpunimit mes Korçës dhe bashkisë së Chambery në Francë.

Hap dyert Qendra e Artit dhe Inovacionit në Korçë

Qendra e re e artit, kulturës dhe inovacionit, është një tjetër projekt transformues për qytetin e Korçës.

Nis procesi i ringritjes së Liceut Francez në Korçë

Prefekti i Korçës, Nertil Jole mori pjesë në takimin e organizuar nga Ambasadorja e Republikës së Francës, Catherine Suard dhe stafi i saj gjatë vizitës në këtë qytet

Pogradeci me 500 mijë vizitorë gjatë verës

Kjo rritje kaq e madhe bazohet në shërbimet dhe investimet e bashkisë

Bashkia Pogradec, aktivitete të përbashkëta artistike dhe kulturore me qytetin gjerman

Bashkia e Pogradecit dhe ajo e Wismar kanë realizuar gjatë këtij viti një serë aktivitetesh të përbashkëta në fushën e artit dhe kulturës.

“Mokra n’Fest”

Festa do të nisë në 18 gusht, në mbrëmje, ora 20:00 dhe vazhdon edhe më 19 gusht.

Potenciali turistik i Pustecit/ Presidenti Begaj viziton zonën me homologun maqedonas

Presidenti Bajram Begaj së bashku me Presidentin e Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski vizituan sot disa nga atraksionet turistike të Pustecit.

Zjedhjet Vendore, Sotiraq Filo fiton Bashkinë Korçë

Sipas rezultateve nga KQZ, Sotiraq Filo ka marrë 20996 vota, ose 60.63%.

Zgjedhjet Vendore, Eduard Duro fiton Bashkinë Devoll

Eduard Duro fitoi shumicën e votave kundrejt rivalit nga koalicioni “Bashkë Fitojmë“ Elvis Hajdërlli.

Zgjedhjet Vendore, Erion Isai fiton Bashkinë Kolonjë

Deputetja Olta Xhaçka shpalli sot fitoren e kandidatit të PS-së në Kolonjë, Erion Isai.