Ambasadori Bergner pret Ambasadoren Gjermane të Futbollit

Ambasadori i Gjermanisë në Tiranë, Karl Bergner, priti në një takim kortezie Ambasadoren Gjermane të Futbollit, Steffi Jones.

“Tingujt e pranverës” në Ambasadën Gjermane

Koncerti i nxënësve të Liceut Artistik “Jordan Misja”, i zhvilluar në Sallën e Ambasadës Gjermane në Shqipëri.

Denaj takim me ambasadorin Bergner, projekte të përbashkëta në bujqësi

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Anila Denaj zhvilloi një takim me ambasadorin e Gjermanisë, në vendin tonë, Karl Bergner

Ambasadori gjerman Karl Bergner viziton Autoritetin e Dosjeve

Kryetarja e AIDSSH, Gentiana Sula: Autoriteti po punon intestivisht që të jetë një institucion kujtese,

125.6 milionë euro investim për furnizimin me ujë në 6 bashki

Në ceremoninë e nisjes së projektit ishin të pranishëm zv/kryeministrja Belinda Balluku, ambasadori i BE-së në Silvio Gonzato, ambasadori i Gjermanisë, Karl Bergner, ambasadorja e Zvicrës, Ruth Huber.

Ambasadori gjerman: Do të shohim nëse parlamenti do t’i rikthehet realisht normalitetit

Ambasadori gjerman Karl Bergner ka reaguar pas dakordësimit të arritur ditën e djeshme mes opozitës dhe mazhorancës, për t’iu rikthyer normalitetit në Kuvend.

Bergner: Gjermania mbështet një anëtarësim të afërt të Shqipërisë në BE

Ambasadori gjerman Karl Bergner takohet me Bledi Çuçin, kryetari i ri i grupit parlamentar të miqësisë Shqipëri-Gjermani

Gonxhja me ambasadorin gjerman Bergner: Potenciale për programe bashkëpunimi

Ministri i Ekonomisë, Kulturës dhe Inovacionit, Blendi Gonxhja zhvilloi një takim me ambasadorin gjerman Karl Bergner

Demo pret ambasadorin gjerman: Mbështetje disa projekteve në Berat

Kryebashkiaku Demo: Disa nga projektet që Gjermania mbështet në qytetin tonë dhe që janë të një rëndësie të lartë

Ambasadori gjerman Bergner, takim me deputetë të Komisionit të Ekonomisë

Sipas të dhënave të QKB-së, deri në mesin e vitit 2023 numëroheshin 375 biznese gjermane me status aktiv që operojnë në Shqipëri.