Marrëveshja për sigurimet shoqërore, Rama: Ditë e bukur për familjet shqiptare në Itali

Kryeministri Edi Rama u drejtoi një mesazh urimi qytetarëve shqiptarë që jetojnë e punojnë në Itali.

Shëtitje me kuaj në borë, Rama ndan pamjet nga Korça turistike

Korça ofron destinacione tërheqëse për vizitorët edhe përtej zonës urbane, me fshatrat karakteristike që nxisin turizmin alpin

Rama: Me Mister X në Romë!

Kryeministri Edi Rama takoi sot në Itali themeluesin e Space X dhe pronarin e rrjetit social X, Elon Musk.

Ambasadorja suedeze, Elsa Hastad: Ja çfarë më pëlqen dhe nuk më pëlqen në Shqipëri

Ambasadorja suedeze, Elsa Hastad, në një intervistë të veçantë për Euronews Albania.

Rama për “BBC World”: Bukë e kripë dhe zemër për afganët!

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, dha një intervistë për BCC World News me gazetarin Ben Boulos.

Yuri Kim, afganëve në avion: Unë jam Ambasadorja e SHBA, mirëserdhët në Shqipëri!

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim ishte në Rinas ku iu uroi mirëseardhjen refugjatëve afganëve.

Rama: Në Shqipëri kanë mbërritur 275 të arratisur nga Afganistani fatkeq

Kryeministri Rama, ministrja e Jashtme Olta Xhaçka dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim presin avionët afganë.

“Afganët”, Rama citon Kanunin: Shtëpia e shqiptarit i përket Zotit dhe mikut!

Kryeministri Edi Rama në intervistën që dha sot për “CNN” shprehu edhe njëherë gatishmërinë për të pritur afganët.

Ambasadori Noah Gal Gendler: Izraeli, bashkëpunim të shumëanshëm me Shqipërinë!

Noah Gal Gendler, Ambasador i Izraelit në vendin tonë, në një intervistë për Top Channel dha këtë koment për 30-vjetorin e marrëdhënieve shqiptaro-izraelite.

Ambasadori i Izraelit, Noah Gal Gendler: Faleminderit Shqipëri!

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, vlerëson mbështetjen që Shqipëria po tregon ndaj popullit hebre në konfliktin e ditëve të fundit me Palestinën.