Rama: Parada e makinave retro në Gjirokastër, atmosferë fantastike

Gjirokastra vizitohet çdo ditë nga qindra turistë vendas dhe të huaj që e zgjedhin qytetin e gurtë për veçantitë e tij

Festivali i makinave retro “pushton” Beratin, aktivitete për të gjitha moshat

Berati është veshur këtë fundjavë me ngjyrat e festivalit “Retro”, ku admiruesit e mjeteve klasike kanë pasur mundësi të prekin nga afër magjinë e mjeteve të viteve 60-‘70-’80, me targa të personalizuara.

Gonxhja: Magjia e historisë automotive shqiptare shpaloset në muzeun RON

Në muzeun RON u prezantua libri “Shqipëria e Vjetër Motorike”, i koleksionistit Arben Prrenjasi

Revista prestigjoze sllovene “Auto motor classic”, hapësirë të veçantë koleksionit shqiptar Retro.al

Revista prestigjoze sllovene “Auto motor classic”, ka dedikuar hapësirë të veçantë koleksionit shqiptar Retro.al

Rama: Saranda mirëpret 35 mjete retro të Old Car Club – Bari (ASI)

Pjesemarrësit e turit vizitojnë qytetin antik të Butrintit.

Mbi 400 Vespa ikonike ndaluan në sheshin “Skënderbej”

Qendra e kryeqytetit u shndërrua në një pistë ngjyrash dhe dritash, ku Vespat shfaqën elegancën,.

“Le Raid des Baroudeurs”, Rama: Koleksionistët francezë të mjeteve historike vizitojnë Shqipërinë

Koleksionistët francezë të mjeteve historike “Le Raid des Baroudeurs” kanë vizituar Shqipërinë, në kuadër të një turi në 9 shtete të Evropës.

“TourAmical”, Rama: 600 të apasionuar me 265 mjete klasike nga Belgjika zbukuruan Tiranën

Kryeministri Edi Rama ndan në rrjetet sociale pamje nga turi ‘Tour Amical’, i cili zhvillon edicionin e 19-të të tij me destinacion Sofje – Prishtinë – Shkup – Tiranë – Budva – Dubrovnik.

Katër ditë magjike “Retro” të “Touramical” në Tiranë!

290 makina retro të markave më prestigjioze ofrojnë spektakël në Sheshin “Italia” në kryeqytet

RETRO Albania mirëpret turin e 19-të të TourAmical

600 të apasionuar me 265 mjete klasike, në parc-ferme tek Sheshi “Italia” (13-16 maj)