Kryeparlamentarja Nikolla takim me Ambasadorin Britanik

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, pret Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, z. Alastair King-Smith

Britania e Madhe dhuron dronë për të kontrolluar kufirin tokësor dhe detar

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla dhe Ministri i Jashtëm i Britanisë së Madhe, James Cleverly vizituan së bashku Komisariatin e ri të Policisë Kufitare në Rinas

Ambasada britanike: Punonjësit e sistemit të drejtësisë të jenë të lirë të kryejnë punën e tyre

Ambasada e Britanisë së Madhe reagoi lidhur me kërcënimet kundër hetuesve, prokurorëve dhe gjyqtarëve në Shqipëri.

Ambasada britanike: Vizita e Vickers në Tiranë, konstruktive

Ambasada e Britanisë së Madhe, e cilësoi si konstruktive vizitën e të dërguarit të kryeministrit britanik për Tregtinë, Martin Vickers, në Tiranë.

Thesaret e Adriatikut-Shqipëri/ Premiera e reportazhit të historianes britanike Bettany Hughes

Aktiviteti i organizuar nga Ambasada Britanike dhe Këshilli Britanik së bashku me Bashkinë e Tiranës shënjoi edhe fillimin e Javës Britanike në Tiranë.

Rama: Bëhuni pjesë e Javës së Kulturës së Mbretërisë së Bashkuar

Kryeministri Edi Rama ftoi qytetarët të bëhen pjesë e aktiviteteve që janë në axhendën e Javëve Kulturore Ndërkombëtare

Balla takim me King-Smith: Bashkëpunim edhe më të ngushtë Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori britanik i përcolli urimet nga ana e Suella Braverman, Sekretare e Çështjeve të Brendshme të MB

Bursat e studentëve shqiptarë, Ambasada Britanike nënshkruan Memorandum Mirëkuptimi me British School of Tirana

Ambasadori Alastair King-Smith nënshkroi një Memorandum Mirekuptimi me British School of Tirana

Ditëlindja e mbretit Karl III shënohet edhe në Tiranë, King-Smith: Forcim i lidhjeve mes popujve tanë

Në ceremoni ishin të pranishëm personalitete të jetës publike, si Presidenti Bajram Begaj, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla

Parada e Flamurit shënon për herë të parë ditëlindjen e Mbretit Karli III

Mbi 1400 ushtarë, 200 kuaj dhe 400 muzikantë mblidhen së bashku për të kremtuar ditëlindjen zyrtare të Monarkut