Lamtumirë Zef Simoni, përkthyesi dhe diplomati poliglot!

Ndërron jetë në moshën 91-vjecare Zef Simoni, diplomat dhe përkthyes kryeveprash botërore.

Rama: Ikja e Lili Cingut lë zbrazur fronin e mbretëreshës së valles shqiptare

Artistja e mirënjohur ishte nderuar me disa tituj për karrierën e saj artistike, si “Nderi i Kombit” dhe “Mjeshtër i madh”.

Ndahet nga jeta Liljana Cingu, Veliaj: Mbretëreshë e valleve shqiptare

Valltarja e njohur e Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve Popullore u nda nga jeta në moshën 74-vjeçare.

Përkujtohet Ibrahim Rugova, Rama: Nderim përpara këtij monumenti të kujtesës sonë kombëtare

Sot përkujtohet 18-vjetori i vdekjes së liderit historik dhe Presidentit të parë të Kosovës, Dr. Ibrahim Rugova.

Prehu në paqe poeti, Bardhyl Maliqi!

Konispoli dhe Saranda, me ikjen e tij për në amëshim, humbën një aset të çmuar të racës nga elita e intelektualëve

Lamtumirë Nexhi!

Nexhmedin Musaj (1965-2024) pati një aktivitet të lartë artistik në qytetin e Beratit, Shqipëri dhe në Europë.

Shuhet përkthyesi i mirënjohur Pirro Dollani

Pirro Dollani është shuar mbrëmjen e kaluar në moshën 73-vjeçare në Washington DC

Shuhet Thanas Mustaqi, një yll i publicistikës shqiptare!

Thanas Mustaqi zë vend të merituar në gazetarinë durrsake.

Spaho: Emiri i Kuvajtit, Nawaf Ahmad Al -Jaber Sabah, një mik i vyer i Shqipërisë

Kryetari i grupit të miqësisë Shqipëri-Kuvajt, deputeti Florenc Spaho, mesazh ngushëllimi ambasadorit të Kuvajtit, me rastin e ndarjes nga jeta të Emirit të Kuvajtit, Nawaf Ahmad Al -Jaber Sabah

Lamtumirë Mirush Kabashi! Lamtumirë shok dhe mik i madh!

Mirush Kabashi, ti ishe i Durrësit dhe mbetet përjetësisht i Durrësit dhe i durrsakëve!