Miratohet buxheti dhe paketa fiskale 2024

Kuvendi miratoi nen për nen dhe në tërësi buxhetin e vitit 2024 me 74 vota pro dhe 4 kundër.

Nikolla: Edukimi arsimor, pjesë e procesit të edukimit me vlerat evropiane

Kryetarja e Kuvendit mori pjesë në Konferencën Kombëtare “Kultura e pluralizmit dhe gjithëpërfshirjes në edukim: Integrimi i vlerave evropiane në sistemin shqiptar të arsimit”,

Nikolla: Mirushi Kabashi ishte një artist i madh!

Kryetarja e Kuvendit ka shprehur vlerësimin e saj pas ndarjes nga jeta e artistit të madh, Mirush Kabashi.

111-vjetori i Pavarësisë, Nikolla: Shqipëria është sot mes kombeve demokratike e të qytetëruara

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla përcolli urimin me rastin e 111-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë.

Samiti i Diasporës, Nikolla: Koordinim i përpjekjeve për përballimin e sfidave të përbashkëta

Samiti i Diasporës, Nikolla: Koordinim i përpjekjeve për përballimin e sfidave të përbashkëta

Nikolla takon Ambasadoren e Zvicrës: Mbështetje për kontrollin parlamentar

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla priti sot në takim Ambasadoren e Zvicrës në Shqipëri, Ruth Huber.

Kryeparlamentarja Nikolla takim me Ambasadorin Britanik

Kryetarja e Kuvendit, znj. Lindita Nikolla, pret Ambasadorin e Mbretërisë së Bashkuar, z. Alastair King-Smith

Soreca i dorëzon Nikollës progresraportin 2023: U përmbushën detyrat e procesit screening

I Ngarkuari me Punë i Bashkimit Europian në Tiranë, ambasadori Luigi Soreca, i dorëzoi sot kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla raportin e Komisionit Europian të vitit 2023 për Shqipërinë.

Yuri Kim pret Nikollën në Departamentin e Shtetit, diskutim mbi avancimin e reformave

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla u takua me zëvendësndihmëssekretaren Kryesore të Shtetit, ish-ambasadoren amerikane në Tiranë, Yuri Kim.

Nikolla: Shqipëria, në një linjë me SHBA dhe BE për dialogun Kosovë-Serbi

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, u prit në Departamentin e Shtetit nga Asistent Sekretarja për Organizatat Ndërkombëtare, Michele J. Sison.