“Festa e Grurit” promovon produktet dhe traditën myzeqare

Në Pojan të Fierit, “Festa e Grurit” është kthyer në traditë.

“Qilim Fest”, Kumbaro: Promovim i vazhdimësisë së traditës së artizanëve

“Qilim Fest” ishte aktiviteti kulturor i radhës i zhvilluar në qytetin e Gjirokastrës nga bashkia e qytetit.

Malësi e Madhe, panairi “Art dhe Zeje 2024″, mundësi për talentet e reja

Panairi u organizua në kuadër të Programi Kombëtar “Art, Zeje, Sport” që ka për qëllim inkurajimin e mësimit të punimeve të artit dhe atyre artizanale përmes veprimtarive praktike

“Art Mbi Tank”, Peleshi: Simbol i përkushtimit të FA ndaj qytetarëve në Ditën e Verës

Në sheshin “Skënderbej” u vendos një tank mbi të cilin qytetarët mund të krijonin artin e tyre me ngjyra të ndryshme.

Përmeti pret Ditën e Verës, Kumbaro: Ju mirëpresim të festojmë bashkë

Banorët e Përmetit janë duke pritur Ditën e Verës duke ndezur zjarre sipas riteve tradicionale.

Begaj në “Sofrën e Elbasanit”: Ta ruajmë traditën e shqiptarit

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj, mori pjesë mbrëmë në “Sofrën e Elbasanit”,

Veliaj uron Krishtlindjen nga Kisha Ortodokse: Këtë vend e çojnë përpara vetëm shqiptarët

Kryetari i Bashkisë së Tiranësj përcolli sot urimet për të gjithë besimtarët e krishterë nga Katredalja Ortodokse për ditën e Krishtlindjes

“Festa e shegës” në Lezhë, dita kushtuar frutit mrekullibërës

Shega është fruti simbol i rajonit të Lezhës ku gjenden formacione pyjore me shegë të egra, si dhe të kultivuara në bahçet e fermerëve.

“Festa e Gështenjës” në Bajram Curri

Ekosistemi i gështenjave të Tropojës është më i madhi në Ballkan

Begaj në “Panairin e Verës” në Berat: Promovim turizmit të qëndrueshëm

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj vizitoi këtë të shtunë “Panairin e Verës”, të çelur në qytetin e Beratit