Rama: Flota e re e sistemit tonë penitenciar

Flota e re prej 74 automjetesh është falë mbështetjes së Qeverisë Shqiptare dhe partnerëve britanikë.

Konferenca kundër trafikimit të emigrantëve, Balla: Përgjegjësi e përbashkët dhe veprim kolektiv

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla mori pjesë në Bruksel për konferencën ndërkombëtare kundër trafikimit të emigrantëve

Policia e Shtetit uron 111-vjetorin e Pavarësisë: Punojmë çdo ditë për sigurinë e shqiptarëve

Policia e Shtetit përmes një videomesazhi të veçantë ka uruar shqiptarët për 111-vjetorin e Pavarësisë.

Balla: Strukturë e re në Policinë e Shtetit, ngrihet “Forca Kombëtare e Sigurisë Publike”

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla njoftoi krijimin e një strukture të re të policisë, që do të quhet “Forca Kombëtare e Sigurisë Publike”.

Balla pret Sveçlën: Bashkëpunim i shkëlqyer me Kosovën përmes 26 marrëveshjeve

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla priti sot në Tiranë ministrin e Brendshëm të Republikës së Kosovës, Xhelal Sveçla.

Balla pret numrin 2 të Policisë italiane: Grupe të përbashkëta hetimore për goditjen e krimit të organizuar

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, priti Zëvendësdrejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Italian, Prefektin Vittorio Rizzi

Balla: Do të bëjmë gjithçka që shpërfillja e rëndë ndaj ligjit të luftohet nga Policia e Shtetit

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla përgëzoi sot Policinë e Shtetit për aksionet e zhvilluara në Durrës, Tiranë dhe Elbasan

Ashpërsim i dënimeve për veprat penale në mjediset e institucioneve arsimore

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, i ka dërguar ministrit të Drejtësisë, Ulsi Manja një shkresë me propozime për ndryshime në Kodin Penal në kuadrin e Paketës së Sigurisë në Shkolla.

Parandalimi i trafikut të të miturve, Taulant Balla firmos udhëzimin e ri, ja rregullat

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla, firmosi ditën e djeshme udhëzimin për përcaktimin e rregullave të veçanta të kalimit të shtetasve shqiptarë të mitur në kufi.

Lufta ndaj narkotikëve, Rrumbullaku propozon kontakte të drejtpërdrejta me Policinë e Kolumbisë

Policia Shqiptare dhe ajo e Kolumbisë pritet të negociojnë dhe nënshkruajnë një marrëveshje bashkëpunimi në luftën kundër narkotikëve,