Spiropali-Ligi: Shqipëria, lider në rajon për reformën e administratës publike

Ministrja Elisa Spiropali takim me drejtuesin e SIGMA-s për Shqipërinë, Timo Ligi.

Spiropali në Prishtinë: Reforma në Administratën Publike, thelbësore në procesin e integrimit

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali mori pjesë në Konferencën e parë Ndërkombëtare të Administratës Publike KosovaPAR2023,

Spiropali pret Arifin: Respektim i të drejtave të popullsisë shqiptare në Luginën e Preshevës

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti sot në takim kryetarin e komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, dhe kryetarin e kuvendit të komunës, Sami Salihu.

Spiropali, takim me drejtorin për Europën Qendrore në NDI, Benjamin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali zhvilloi një takim me Robert Benjamin, drejtor për Europën Qendrore dhe Lindore i Institutit Demokratik Amerikan (NDI)

Spiropali në Uashington, takim me përfaqësues të Partneritetit për Qeverisjen e Hapur

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, takua sot me përfaqësues të “Partneritetit për Qeverisjen e Hapur” (OGP), Alonso Cerdan dhe Denisse Miranda.

Spiropali: Vullnet për nisjen e procedurave teknike për heqjen e vizave me SHBA

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali zhvilloi një takim me Julie M. Stufft, zëvendësndihmëssekretare për Shërbimet e Vizave në Byronë e Çështjeve Konsullore.

Spiropali pret ambasadorin Soreca: Integrimi në BE, një axhendë me kah të pandryshueshëm

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali priti sot në një takim të ambasadorin e Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca.

Spiropali takon Sekretarin e Asamblesë Parlamentare për Bashkëpunimin Ekonomik të Detit të Zi: Në fokus forcimi i bashkëpunimit

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, takon Sekretarin e Përgjithshëm të Asamblesë Parlamentare për Bashkëpunimin Ekonomik të Detit të Zi (PABSEC), Asaf Hajiyev.

Spiropali: Shqipëria, e palëkundur në angazhimin për të rritur më tej mbështetjen për Ukrain

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali mori pjesë sot në Samitin e Tretë të Platformës së Krimesë, organizuar nga Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

Spiropali: Parlamenti Evropian mbështet anëtarësimin e plotë të Shqipërisë në BE

Kryeministri Edi Rama bashkë me ministren e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali mirëpritën kryetarin e Komitetit të Përbashkët Parlamentar të Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, Manolis Kefalogiannis, Raportuesen për Shqipërinë në Parlamentin Evropian, Isabel Santos, eurodeputetët Suncana Glavak dhe Thomas Waitz.