Princ Leka II: Ju uroj nga zemra Krishtlindjen!

Princi trashëgimtar i Kurorës Mbretërore, Princ Leka II, uroi gjithë besimtarët për festën e Krishtlindjes.

Princ Leka pret pedagogë dhe studentë nga Kosova

Trashëgimtari i Fronit Mbretëror pret studentë dhe pedagogë të Fakultetit të Historisë nga Universiteti i Prishtinës.

Mbreti Zog vendosi dhënien e vizave turistike për hebrenjtë

Qeveria e kryesuar nga kryeministri Koço Kota mori vendimin për ardhjen në Shqipëri të hebrenjve që jetonin në Europë

Në emër të dashurisë!

Historia e bizhuterive të Mbretëreshës Geraldinë

Mbretëresha Geraldinë, promovuesja e emancipimit të grave shqiptare

Si sot, 108 vjet më parë më 6 gusht 1915, u lind në Budapest Mbretëresha e ardhshme e Shqiptarëve

Princ Leka në darkën gala në Amsterdam, kushtuar fondacionit të Mbretëreshës Geraldinë

Një ngjarje kushtuar bamirësisë dhe një mundësi për të ndërtuar miqësi të reja mes Shqipërisë dhe Holandës

Princ Leka takim konstruktiv me Presidenten e Hungarisë, Katalin Novak

Trashëgimtari i Fronit Mbretëror, Princ Leka II, zhvilloi një takim me Presidenten e Hungarisë, Katalin Novak.

Urdhri i Maltës nderon Princ Lekën me Kryqin e madh Pro Merito Melitensi

Në emër të Familjes mbretërore shqiptare, Princ Leka II i akordoi Mjeshtrit të Madh Fra’ John Dunlap dhe Kancelarit të Madh Riccardo Paternò di Montecupo, Kordonin e Urdhrit Mbretëror të Skënderbeut

Ahmet Zogu, kryetari i parë i Kryqit të Kuq Shqiptar

Si sot, më 8 maj 1948, u festua për herë të parë Dita Ndërkombëtare e Kryqit të Kuq.

“La Rosa Bianca”, botohet në Itali libri “Trëndafili i Bardhë” i Princeshës Elia Zaharia Zogu

Lajmin e ndau me dashamirësit Princesha Elia, përmes një njoftimi në rrjetet sociale.