Shkarkimet nga Vetingu, Dumani: Kemi dërguar për hetim disa anëtarë të Gjykatës së Lartë dhe Kushtetuese

Kreu i Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar u shpreh sot në Këshillin Kombëtar të Integrimit në lidhje me gjendjen e hetimeve

Gonzato: SPAK, lojtar kyç në progresin e Shqipërisë drejt BE-së

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Silvio Gonzato u takua sot me drejtuesin e Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (SPAK), Altin Dumani.

SPAK mbyll hetimet për “Sterilizimin”, dërgon për gjykim Ilir Beqajn

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar mbyll hetimet për koncesionin e sterilizimit

Ambasadori i Gjermanisë, Karl Bergner takon kreun e SPAK

Ambasadori i Gjermanisë, Karl Bergner, zhvilloi një takim me prokurorin Altin Dumani, kreu i Strukturës së Posaçme për Luftën kundër Korrupsionit (SPAK).

Kreu i SPAK, takime në FBI dhe me Yuri Kim

Kreu i SPAK, Altin Dumani pati takime në Byronë Federale të Hetimit (FBI), në Seksionin e Rikthimit të Aseteve të përftuara nga Pastrimi i Parave

Prokurorët e SPAK në SHBA, takime me DEA-n dhe FBI-në

Ata po marrin pjesë në një vizitë studimore në Uashington DC

SPAK dërgon për gjykim Fredi Belerin, akuzohet për “Korrupsion aktiv në zgjedhje”

Fredi Beleri u arrestua nga Policia e Shtetit dy ditë para zgjedhjeve të 14 majit

Hetimi i SPAK, GJKKO vendos sekuestrimin e Inceneratorit të Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Krimit të Organizuar ka vendosur sekuestrimin e Inceneratorit të Tiranës.

PS dhe PD i hapin rrugë SPAK-ut për arrestimin e Arben Ahmetajt

Ditën e hënë, në 17:00, pritet të mbahet seanca plenare ku do të votohet raporti i Këshillit të Mandateve për heqjen e imunitetit të deputetit të Arben Ahmetajt.

SPAK kërkesë Kuvendit për arrestimin e Arben Ahmetajt

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion, SPAK ka dorëzuar në Kuvendin e Shqipërisë kërkesën për arrestimin e ish-ministrit të Financave, Arben Ahmetaj.