“iNews”: Shqipëria mes nëntë destinacioneve të përballueshme për pushime në janar

Kompania e udhëtimeve online “Opodo” : Prenotimet për në Tiranë u rritën me 78 për qind vitin e kaluar

Revista polake “MojChorzow”: Shqipëria, perla e pazbuluar e Evropës

Shqipëria ofron peizazhe të mahnitshme, histori dhe kulturë të pasur dhe ngrohtësinë e banorëve të saj vendas

“Daily Star”: Plazhet e Rivierës Shqiptare rivalizojnë Maldivet

E përditshmja angleze “Daily Star”: Palasa, është parajsa mbi tokë

“El Pais”: Shqipëria po shndërrohet në një destinacion ekskluziv turistik

Vetëm pak vite më parë, Shqipëria do të shndërrohej në një destinacion ekskluziv turistik, shkruan Pablo Bejerano në një artikull të botuar në të përditshmen spanjolle “El Pais”.

“The Guardian”: Banjat e Bënjës mes nëntë ujërave termale më terheqëse natyrore në Evropë

E përditshmja britanike: Banjat termale të Bënjës në jug të Shqipërisë janë një perlë e vërtetë.

Revista polake, “Tanie Loty”: Zbuloni Shqipërinë, destinacion unik me mikpritje legjendare

Shqipëria ofron jo vetëm plazhe dhe monumente, por edhe peizazhe natyrore mbresëlënëse.

Britanikja “Inews”: Shqipëria destinacioni ”hot” evropian për 2024-n

Tirana, ka ndërtesa në ngjyrë portokalli neoni, jeshile dhe të verdhë, disa me modele gjeometrike.

“Zelosos por Buenas Renovables”: Tirana, kryeqyteti mbresëlënës i Shqipërisë

E përditshmja meksikane: Shqipëria njihet për peizazhet e saj mahnitëse

“La Gazzetta del Mezzogiorno”: Shqipëria në rrugën e duhur për një rekord të ri turistik në 2024

Shqipëria është në rrugën e duhur për të rrëmbyer edhe titullin e “Mbretëreshës së Turizmit 2024”

“Euronews”: Alpet Shqiptare mes 13 vendeve më të bukura për ski në Evropë

Nga Shqipëria në Poloni, Evropa ka një mori destinacionesh të përshtatshme për ski dhe për t’u eksploruar