Krifca: Siguria ushqimore, sipas direktivave të BE-së

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvilimit Rural, Frida Krifca, së bashku me ambasadoren e BE-së, Christiane Hohmann vizituan Institutin e Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë në Tiranë.

Shqipëri-Egjipt, marrëveshje bashkëpunimi për shkëmbimet tregtare

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca zhvilloi sot një takim në Romë me ministrin e Furnizimit dhe Tregtisë së Brendshme të Egjiptit, Ali Al-Moselhi.

Krifca në Panairin e Bujqësisë dhe Ushqimit: Mbështesim fermerët e vegjël për më shumë akses në tregje

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca: Do të ndërtohen edhe 5 tregje të tjera

Krifca në Romë: Bashkëpunim dhe marka të përbashkëta me Italinë

Bashkëpunimi mes Shqipërisë dhe Italisë sot është në maksimumin që ka qenë ndonjëherë

IPARD, mbështetje 38 investimeve të reja në përpunimin e qumështit

Fermerët dhe sipërmarrësit përmes skemave mbështetëse dhe grenteve nga programi IPARD po rrisin investimet në teknologjitë e reja d

Panairi “Slow Food”, Krifca: Prodhuesit tanë, pranë tregjeve ndërkombëtare

11 prodhues shqiptarë të talentuar, që tashmë kanë krijuar markë me prodhimet e tyre autentike u prezantuan në Panairin “Slow Food” 2023, Stuttgart, të Gjermanisë

Krifca në Gjermani: Promovim i Shqipërisë bujqësore dhe rurale

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca zhvilloi një takim me homologun gjerman Cem Ozdemir

Kryeministri Rama takon Giorgia Melonin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një takim me kryeministren e Italisë, Giorgia Meloni.

Krifca: Verërat “Made in Albania” në Panairin “Vinitaly 2023” në Verona

Në stendën e Shqipërisë 20 prodhuesit më të mirë të verës, ekspozojnë verërat “Made in Albania”

Krifca: Konsolidojmë aftësitë e biznesit prodhues bujqësor shqiptar sipas standardit italian

Ministrja e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural, Frida Krifca mori pjesë në punimet e Forumit të biznesit Shqipëri-Itali