Vjosa Park Kombëtar, Rama: Ruajtëm lumin e fundit të egër në Evropë

Kryeministri Edi Rama mori pjesë sot në prezantimin e tre ideve finaliste të Konkursit Ndërkombëtar të Qendrës Multifunksionale dhe Stacioneve të Informimit për Parkun Kombëtar të Vjosës.

Rama: Për katër muaj rreth 20 milionë euro në dispozicion të Shkodrës

Kryeministri Edi Rama: Kemi filluar të hyjmë në projektet e rëndësishme që i premtuam qytetarëve të Shkodrës

Rama pret homologun portugez: Projekte inovative digjitale

Kryeministri Edi Rama priti sot kryeministrin e Portugalisë, António Costa.

Rama: Shqipëria është një prej vendeve të rralla që nuk ka emetime të dioksidit të karbonit

Kryeministri Edi Rama mori pjesë në Samitin Botëror të Veprimit për Klimën COP 28,

Rama në Emiratet e Bashkuara Arabe, merr pjesë në Samitin Botëror të Klimës, COP28

Rama është pritur nga Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan, President i EBA dhe Antonio Guterres, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-

Ndarja nga jeta e Kissinger, Rama: Lamtumirë boss!

Kryeministri Edi Rama shprehu sot ngushëllimet për ndarjen nga jeta të ish-Sekretarit amerikan të Shtetit, Henry Kissinger

Rama uron festën e Ditës së Çlirimit: Paçi një ditë të paqtë!

Kryeministri Edi Rama ka uruar festën e Ditës së Çlirimit në një postim në rrjetet sociale.

Rama: Gëzuar përvjetorin e 111-të të Flamurit të Pavarësisë!

Shqipëria feston sot Ditën e Flamurit, 111-vjetorin e Pavarësisë.

Marrëveshja për emigrantët me Italinë, Rama: Është 100% në kuadrin e BE

Sipas marrëveshjes, 3 mijë emigrantë do të vijnë çdo muaj në Shqipëri në një qendër pritjeje të financuar nga Italia.

Dita e Alfabetit të Gjuhës Shqipe, Rama: Data 22 nëntor do të jetë festë kombëtare

Kryeministri Edi Rama sugjeroi sot që 22 Nëntori, dita e Alfabetit të gjuhës shqipe të jetë një ditë e njohur si festë kombëtare.