“Forbes”: Saranda mes 20 destinacioneve më të bukura të Krishtlindjeve në Evropë

Bazuar në një rekord prej 600 000 votash nga udhëtarët nga 168 vende në mbarë botën

“Business Insider”: Shqipëria vendi i aventurave të paharrueshme

Revista polake “Business Insider”: Pse ia vlen të kaloni pushimet në Shqipëri?

“Scottsdale”: Shija tradicionale shqiptare tashmë edhe në Arizona

Shkruan Kylie Werner në një artikull të botuar në revistën amerikane “Scottsdale”

“CEBRA” shpallet fituese për Qendrën Multifunksionale të Vjosës

Studioja projektuese daneze “CEBRA A/S & Arup International Projects Limited & Barker Langham Limited & UNO” u shpall sot fituese e konkursit ndërkombëtar

“iNews”: Shqipëria mes nëntë destinacioneve të përballueshme për pushime në janar

Kompania e udhëtimeve online “Opodo” : Prenotimet për në Tiranë u rritën me 78 për qind vitin e kaluar

Revista polake “MojChorzow”: Shqipëria, perla e pazbuluar e Evropës

Shqipëria ofron peizazhe të mahnitshme, histori dhe kulturë të pasur dhe ngrohtësinë e banorëve të saj vendas

“Daily Star”: Plazhet e Rivierës Shqiptare rivalizojnë Maldivet

E përditshmja angleze “Daily Star”: Palasa, është parajsa mbi tokë

“The Guardian”: Banjat e Bënjës mes nëntë ujërave termale më terheqëse natyrore në Evropë

E përditshmja britanike: Banjat termale të Bënjës në jug të Shqipërisë janë një perlë e vërtetë.

Revista polake, “Tanie Loty”: Zbuloni Shqipërinë, destinacion unik me mikpritje legjendare

Shqipëria ofron jo vetëm plazhe dhe monumente, por edhe peizazhe natyrore mbresëlënëse.

Britanikja “Inews”: Shqipëria destinacioni ”hot” evropian për 2024-n

Tirana, ka ndërtesa në ngjyrë portokalli neoni, jeshile dhe të verdhë, disa me modele gjeometrike.