Kumbaro: Agroturizëm “Fuçitë” në Lunxhëri mikpret vizitorë nga e gjithë bota

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro dhe ambasadorja e Francës në Tiranë, Catherine Suard vizituan agroturizëm “Fuçitë” në Valare të Lunxhërisë.

Bashkëpunimi në turizëm, kulturë e arsim, Llatja takim me ambasadoren franceze

Kryetari i bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja priti në një takim ambasadoren e Francës në vendin tonë, Chatherine Suard.

Nis procesi i ringritjes së Liceut Francez në Korçë

Prefekti i Korçës, Nertil Jole mori pjesë në takimin e organizuar nga Ambasadorja e Republikës së Francës, Catherine Suard dhe stafi i saj gjatë vizitës në këtë qytet

Marrëveshje për forcimin e bashkëpunimit policor në fushën balistike me Francën

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla nënshkroi sot me ambasadoren e Republikës së Francës në Tiranë, Catherine Suard, marrëveshjen e zbatimit për forcimin e bashkëpunimit policor në fushën balistike.

Ambasada e Francës financon muralen në Pogradec

Murali është financuar nga Ambasada e Francës në Shqipëri dhe UN Women Albania, me mbështetjen e shoqatës BASH ART

Rrumbullaku pret delegacionin e agjencive ligjzbatuese franceze: Bashkëpunim në nivele të larta

Drejtori i përgjithshëm i Policisë së Shtetit Drejtues Madhor Muhamet Rrumbullaku priti një delegacion të lartë nga agjencitë ligjzbatuese franceze, i cili kryesohej nga ambasadorja e Francës në Shqipëri, Catherine Suard.

Balla: Zgjerim i bashkëpunimit me agjencitë ligjzbatuese franceze

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla priti sot në një takim ambasadoren e re të Francës në Shqipëri, Catherine Suard.

Suard paraqet Letrat Kredenciale, Begaj vlerëson mbështetjen e Francës

Presidenti i Republikës pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadorja e re e Francës, Catherine Suard.

Ambasada franceze është në shërbimin tuaj!

Mesazhi i ambasadores së Francës në Shqipëri, Catherine Suard, me rastin e fillimit të detyrës