Zgjedhjet Vendore, Eriselda Sefa fiton Bashkinë Lushnjë

Kandidatja e Partisë Socialiste, Eriselda Sefa ka fituar bashkinë e Lushnjës me 62.64%.

Meta: E padiskutueshme fitorja në Tiranë, Durrës dhe Elbasan

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta: Opozita tani është në garë të vërtetë

Meta takim me të rinjtë dhe pensionistët në Tiranë: Do të ulim taksat

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka zhvilluar një takim me të rinjtë dhe pensionistët në njësinë numër 10 në Tiranë.

Meta: Harta e re gjyqësore, një antireformë

Kreu i PL: Ramaforma në drejtësi po shkatërron aksesin e qytetarëve për drejtësi

Meta: Ta transformojmë Pustecin në një model të agroturizmit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, gjatë prezantimit të kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Pandi Jani, u shpreh se, ka ardhur koha që më 14 maj Pusteci të ndahet nga qeveria e korrupsionit.

Meta: Mbështetje të plotë për kandidatin Pashk Gjoni në Lezhë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta publikoi foto nga takimi që kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Lezhës, Pashk Gjoni zhvilloi me gra dhe vajza në këtë qytet.

Meta: Modeli i korrupsionit do të zëvendësohet me transparencë

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta u shpreh sot se “në 14 maj nga korrupsion absolut do të ketë transparencë absolute”.

Meta, takim me Glover: Diskutuam shqetësimet tona për procesin e 14 majit

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta priti shefen e misionit të vëzhguesve të ODIHR-it, Audrey Glover.

Meta: Korrupsioni, problem shqetësues për shqiptarët

Meta: Kandidatët e PL do të ofrojnë një program që do të lehtësojë koston e jetesës në vendin tonë.

Meta takon Escobar: Përmbushim detyrimet e partneritetit me SHBA

Kryetari i Partisë së Lirisë takim me zëvendësndihmëssekretarin e SHBA për Çështjet Europiane dhe të Dërguarin e Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.