Veliaj: “Tirana International Film Festival”, tempull i kulturës!

Në ceremoninë përmbyllëse të TIFF ishte i pranishëm edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

Festivali i Bashtovës, muzikë, aventura në natyrë dhe panair artizanësh

Kalaja e Bashtovës mikpriti këtë fundjavë një festë të organizuar nga projekti EU4Culture i financuar nga Misioni i Bashkimit Europian në Shqipëri.

“TUBA fest”, festival muzikor në Kalanë e Shkodrës

TUBA Fest frymëzohet nga tradita shqiptare e muzikës dhe kohës mes miqve, por tashmë me një prekje moderne

“Solar”, eventi më i madh muzikor që “pushton” Sarandën

Festivali i muzikës “Solar” do të pushtojë Sarandën për tri ditë, nga e premtja në të dielë 25-27 gusht.

“Shkodra Jazz”, tinguj melodioz dhe modern nga artistët austriakë

Në datën 24 gusht 2023, ora 20:30 performojnë “Znap” dhe këngëtarja Patricia Moreno

“Varg Festival” bashkon poetët në Shkodër

“Varg Festival” vazhdon udhëtimin e tij në Shqipëri, duke sjellë një frymë poetike, gjatë këtij sezoni veror.