Manifestimi në Tiranë, Shkurov: Shqipëria, mbështëse e Ukrainës

Në Tiranë u mbajt sot një manifestim në solidaritet me Ukrainën dy vite nga agresioni rus.

574 ditë nga nisja e luftës në Ukrainë, Shkurov: Besojmë tek drejtësia

Kuvendi i Shqipërisë në bashkëpunim me Ambasadën e Ukrainës në Tiranë zhvilluan sot një aktivitet në kuadër të edicionit të 18-të të Festivalit Ndërkombëtar të filmit për të Drejtat e Njeriut.

Berati binjakëzohet me qytetin ukrainas, Khotyn

Marrëveshja u firmos nga kryebashkiaku Ervin Demo dhe Kryetari i Bashkisë së qytetit Khotyn, Andrii Dranchuk.

“Ukraina e Pathyeshme” – Një ditë në Ekspozitën Bamirëse të Artit në COD

27 piktura, të realizuara nga fëmijë ukrainas janë ekspozuar në COD / 15-29 qershor

Një vit rezistencë heroike e Ukrainës!

Ekspert i Sigurisë Kombëtare, Rajonit & NATO-s. Ish-Këshilltar i Presidentit të Republikës së Shqipërisë

Njëvjetori i agresionit rus në Ukrainë, 15 gazetarë humbën jetën në luftë

UGSH: Solidaritet me reporterët që dhanë jetën për të thënë të vërtetën

Erion Veliaj: Shqipëria është me Ukrainën heroike!

Kryebashkiaku i kryeqytetit: Jam krenar që sot Tirana ka një rrugë me emrin “Ukraina e Lirë”!

Peleshi: Shqipëria e vogël, me një zemër të madhe të madhe për Ukrainën!

Ministri i Mbrojtjes mori pjesë në manifestimin e organizuar nga Bashkia e Tiranës në mbështetje të Ukrainës

Hohmann: Rusia ka kryer krime të tmerrshme lufte në Ukrainë!

Ambasadorja e Delegacionit të BE në Tiranë: Shqipëria, Ukraina dhe BE ndajnë të njëjtat vlera të demokracisë!

Kuvendi i Shqipërisë: Admirim për rezistencën e popullit ukrainas!

Kuvendi i Shqipërisë dhe ambasada e Ukrainës në Tiranë zhvilluan sot një aktivitet sensibilizues me rastin e 1-vjetorit.