“Parada e Shqiptarëve” në Tiranë, kryebashkiaku i Gjirokastrës: T’i bashkohemi këtij manifestimi kombëtar!

Veliaj: Le të festojmë së bashku 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Beci: Ndriçim i ri në rrugët e qytetit të Shkodrës

Kryetari i bashkisë Shkodër, Benet Beci ndau në rrjetet sociale pamje nga një pjesë e ndriçimit të ri në qytetin verior.

Japonia i dhuron Përmetit mjet për mbledhjen e mbetjeve urbane

Ambasadori i Japonisë në Shqipëri, Takada Mitsuyuki, zhvilloi një vizitë në Bashkinë Përmet

Investimet holandeze në Shkodër, Beci takon ambasadorin Vos

Kryetari i bashkisë së Shkodrës, Benet Beci priti në takim ambasadorin e Holandës, Reinout Vos.

Sako-Ucchielli: Durrësi numër të lartë të turistëve italianë gjatë sezonit turistik

Kryetarja e bashkisë së Durrësit, Emiriana Sako zhvilloi sot një takim me kryetarin e bashkisë së Vallefoglia të Italisë, Palmiro Ucchielli,

Dino Selimi, zgjedhja e duhur si Kryetar i Këshillit të Qarkut Gjirokastër

Zgjedhja e Dino Selimit si kreu i Këshillit të Qarkut është vlerësim ndaj kontributit të socialistëve në këtë qark. 

Ansambli Folklorik “Amantia” dy çmime në Festivalin Ndërkombëtar në Poloni

Çmimet u shpërndanë nga kryetari i bashkisë së qytetit Wisla, Drejtori i Qendrës së Kulturës dhe Presidenti i Jurisë së Festivalit.

Bashkëpunimi në turizëm, ambasadori spanjoll takon kryebashkiakun e Sarandës

Ambasadori Alvaro Renedo Zalba, pati një takim kryetarin e ri të Bashkisë së Sarandës, Oltion Çaçi.

Kryebashkiaku i Vlorës, Dredha: Kryeministrja Meloni, “turistja e nderit”!

Kryeministrja Italiane Giorgia Meloni, është larguar nga vendi ynë, duke mbyllur pushimet në rivierën shqiptare.

“Mokra n’Fest”

Festa do të nisë në 18 gusht, në mbrëmje, ora 20:00 dhe vazhdon edhe më 19 gusht.