Begaj dekreton 24 shtatorin për zgjedhjet për kryetar në bashkinë Kukës

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj dekretoi sot datën 24 shtator 2023 si datën e zhvillimit të zgjedhjeve për kryetar Bashkie në bashkinë e Kukësit.

Celibashi: Të ndryshojë organizimi i komisioneve zgjedhore, jo administrim politik

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi theksoi domodoshmërinë për ndryshimin e mënyrës së organizimit dhe të funksionimit të komisioneve zgjedhore të niveleve të dyta dhe të treta.

Zgjedhjet në Rrogozhinë zhvillohen në 23 Korrik, për Kukësin nuk ka ende datë zyrtare

Caktimi i datës nga KQZ erdhi pas vendimit të Kolegjit Zgjedhor, që pranoi kërkesën e koalicionit “Bashkë Fitojmë”

Rama takon Glover: OSBE/ODIHR ndihmë të çmuar për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor

Kryetari i Partisë Socialiste, Edi Rama, priti në një shefen e Misionit të Vëzhguesve të OSBE/ODIHR për zgjedhjet e 14 majit, Audrey Glover.

KQZ certifikon mandatet për 13 kryetarë bashkish dhe këshilla bashkiakë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve miratoi tabelën përmbledhëse të rezultatit të zgjedhjeve

KQZ, marrëveshje për teknologjinë zgjedhore me kontenë e Los Angeles

Kz është një tjetër projekt madhor i KQZ-së, që do t’i mundësojë institucionit të përfitojë ekspertizën më moderne dhe më të specializuar.

Misioni i vëzhguesve të KiE: Zgjedhjet vendore në Shqipëri, kryesisht të administruara mirë

Kongresi i Autoriteteve Lokale dhe Rajonale të Këshillit të Evropës dërgoi një mision vëzhgimi për zgjedhjet lokale të 14 majit 2023 në 61 bashki.

Rama: Shkodra u përket të gjithëve, të majtë dhe të djathtë

Kryeministri Edi Rama falënderoi të gjitha ata që mbështetën PS dhe Benet Becin.

Spiropali: Zoja Shkodër asht’ Dashni

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, njëherësh drejtuese politike në qarkun e Shkodrës

“Si ke ndje, moj Zonja Shkodër?”, kënga himn e fushatës së jashtëzakonshme të Benet Becit

Një këngë e bukur, plot mesazhe “dashnie” për Shkodrën e kënduar mjeshtërisht dhe me një zë melodioz nga Irian Taraboshi