“Skyscanner”: Vizitoni plazhet më të bukura në Shqipëri

Rërë e butë, ujë i kristaltë, peizazhe që të lënë pa frymë – zbuloni plazhet mahnitëse të Shqipërisë, shkruan e përditshmja italiane “Skyscanner”.

“The Independent”: Shqipëria – destinacioni i ri mesdhetar

Shqipëria mund të jetë destinacioni tjetër mesdhetar i mrekullueshëm, tha shefi i kompanisë më të madhe të pushimeve në Evropë TUI.

“CN Traveller”: Tirana dhe Berati mes qyteteve më të lira evropiane për të kaluar pushimet

Shtëpitë e paharrueshme osmane të bardha të Beratit janë krejtësisht unike në ekzistencën e tyre kolektive dhe ndikimin vizual.

“Euronews”: Lugina e Thethit, vendi i përsosur për t’u çlodhur

Rebecca Ann Hughes shkruan në “Euronews Travel”.

“Moin.de”: Zbuloni Shqipërinë, destinacionin evropian me plazhe magjepsëse dhe ujëra bruz

Pushimet në Shqipëri po bëhen gjithnjë e më popullore

“Travel off Path”: Shqipëria mes tre destinacioneve verore në Evropë për t’u vizituar në 2024

Vinicius Costan shkruan në revistën amerikane të udhëtimeve “Travel off Path”.

“Lagunas”: Riviera Shqiptare, destinacioni më i ri evropian për pushime në 2024

Revista argjentinase “Revista Lagunas”: Shqipëria, një destinacion parajsor për t’u zbuluar

Revista amerikane “YardBarker”: Shqipëria mes 20 vendeve mahnitëse për të vizituar në Ballkan

Revista amerikane “YardBarker” ka rekomanduar 20 qytetet më të mira në Ballkan për të vizituar gjatë pranverës, mes tyre Tiranën, Sarandën dhe Beratin.

“Në zbulim të thesareve të Shqipërisë” – Bylisi, në median britanike Channel 4

“Në zbulim të thesareve të Shqipërisë” titullohet dokumentari i realizuar nga Bettany Hughes, që do të shfaqet premierë këtë të shtunë në kanalin televiziv britanik Channel 4.

Transporti i gjelbër, taksitë elektrike dhe transformimi i Piramidës tërheqin vëmendjen e medieve gjermane

Transformimi i Tiranës nga një qytet tipik komunist në një metropol i prirur drejt transportit të gjelbër ka tërhequr vëmendjen edhe të mediave dhe blogerëve të huaj.