Sheshi fundor te “Bulevardi i Ri”, Veliaj: Firmoset marrëveshja për grantin 11 milionë euro me Fondin e Katarit

Bashkia e Tiranës dhe Fondi për Zhvillim i Katarit firmosën sot marrëveshjen për grantin 11 milionë euro, për realizimin e sheshit fundor te Bulevardi i Ri.

CNN: “Bond Tower” – rrokaqielli i frymëzuar nga baleti së shpejti në Tiranë

Bond Tower, do të jetë një ndërtesë banimi dhe hotel 50-katëshe, i projektuar nga kompania portugeze e arkitekturës OODA

Miratohet draftmarrëveshja për ndërtimin e sheshit fundor të Bulevardit të Ri në Tiranë

Për realizimin e këtij projekti, Bashkia e Tiranës do të përfitojë një grant prej 11 milionë USD, i bërë i mundur përmes Ambasadës së Katarit në Tiranë.

Këshilli bashkiak miraton projektin e ri “Ecole 24”: Kurse falas në teknologji për të rinjtë

Ecole 42 është një program edukimi pa tarifë, i themeluar fillimisht në Paris, në vitin 2013.

Katër shtetas të rinj betohen për shtetësinë shqiptare, Veliaj: Bashkohemi në një skuadër, me misionin për të çuar Tiranën përpar

Katër qytetarë të kombësive të ndryshme kanë marrë nënshtetësinë shqiptare, duke u bërë tashmë pjesë e asaj që kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj e cilësoi si “skuadra shqiptare”.

Bashkia e Tiranës, 3 bursa për studentët në Kolegjin e Europës, Veliaj: Investim që do ia rikthejnë qytetit me dijen e tyre

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj u takua me studentët e Kolegjit të Europës, të cilët kanë fituar bursë studimi nga Bashkia e Tiranës.

Veliaj: Kamza dhe Tirana do të jetë aksi më i madh ekonomik

Pas Urës së Babrrusë, Tirana dhe Kamza do të lidhen shumë shpejt edhe me disa ura të tjera, që shtojnë lidhjet ekonomike mes dy qyteteve.

Zona e Lirë Ekonomike, TEDA Tirana, Veliaj: Po krijojmë një hapësirë me 5 mijë vende pune

TEDA Tirana, Zona e parë e Lirë Ekonomike në Shqipëri, po merr formën e saj përfundimtare.

Luiza Gega: Bashkia e Tiranës, një derë e hapur për sportistët

Kur na ndajnë vetëm pak ditë nga nisja e Lojërave Olimpike Paris 2024, kryetari i bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj priti 6 nga sportistët e skuadrës Olimpike të Shqipërisë, të cilët janë pjesë e Sport Klub Tiranës.

Veliaj pret delegacionin japonez: Forcojmë lidhjen mes Tiranës dhe Tokios

Një delegacion me anëtarë nga Parlamenti dhe Qeveria Japoneze, i kryesuar nga Takaaki Katsumata, kryetar i Komisionit për Punët e Jashtme në Dhomën e Përfaqësuesve, u prit në takim nga kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.