Basha me delegacionin ukrainas: Federata Ruse detyrim të kompensojë Ukrainën

Basha shprehu mbështetjen e tij dhe të PD për udhëheqjen dhe popullin e Ukrainës

“Guximi ynë për të ndryshuar”, PD mbledh Kuvendin Kombëtar

Partia Demokratike mbledh Kuvendin Kombëtar, më 2 shtator në ora 10:00 në Pallatin e Sportit “Asllan Rusi”.

Basha: Gati t’i përvishemi një tjetër beteje!

Pas publikimit të rezultatit të zgjedhjeve për kryetar në Partinë Demokratike, Lulzim Basha falenderoi votuesit

Bardhi: Partneriteti me SHBA, jetik për të ardhmen e vendit

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi zhvilloi një takim me senatorët amerikanë, Chris Murphy dhe Gary Peters.

Alibeaj: Shqiptarët të votojnë për të bërë ndarjen e madhe nga e shkuara

Kryetari në detyrë i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, votoi sot për zgjedhjet vendore

Bejko: Jam i vetmi kandidat demokrat i djathtë!

Kandidati i Partisë Demokratike për Tiranën, Roland Bejko ka votuar në shkollën “Gustav Mayer”.

Alibeaj: PD do të dalë më e fortë pas këtyre zgjedhjeve

Kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj, iu drejtua me një mesazh demokratëve në përmbyllje të fushatës

Çollaku me Këshillin e Ambasadorëve Amerikanë: Garantova partneritetin strategjik mes PD dhe SHBA

Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku së bashku me Merita Bakiun zhvilluan takim si përfaqësues të Partisë Demokratike me Këshillin e Ambasadorëve Amerikanë.

Adriatik Spahiu, qytetari i parë ideal për Bashkinë Këlcyrë

Kandidati i PD në këtë përballje po sjellë jo vetëm premtime konkrete të prekshme, por dhe të realizueshme

Bejko: Në 32 vite investuam për një PD demokratike dhe europiane

Kandidati i PD-së, për Tiranën Roland Bejko takoi sot banorë të njësisë bashkiake nr. 8