Rama uron festën Hanuka: Shpresë dhe dritë në jetën e të gjithë hebrenjve

Kryeministri Edi Rama uroi sot komunitetin hebre në Shqipëri dhe anembanë globit

Nikolla: Pelegrinazhi në Tomorr, eksplorim shpirtëror e mirënjohje ndaj Zotit

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla përshëndeti sot besimtarët bektashinj dhe qytetarët nga Shqipëria e Diaspora, që pelegrinojnë këto ditë në Malin e Shenjtë të Tomorrit.

Shën Mëria në folklor!

Në krijimet e popullit, këngët dhe legjendat që i referohen figurës së Shën Mërisë shprehet shprestaria e besimtarëve

Margariti: Gëzuar Ditën e “Shën Marisë”!

Ministrja e Kulturës uron me foton nga manastiri “Fjetja e Shën Marisë”, në Parkun të Apolonisë.

Dita e Shën Marisë, një nga festat më të rëndësishme të besimtarëve të krishterë

Festa e Fjetjes së Hyjlindëses kremtohet në 15 gusht

Kryeparlamentarja Nikolla, mesazh urimi me rastin e Ditës së Ashures

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla, pëcolli një mesazh urimi me rastin e Ditës së Ashures.

Nikolla: Kurban Bajrami dëshmon fuqinë e besimit

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla uroi sot besimtarët myslimanë me rastin e Kurban Bajramit.

Kurban Bajrami, besimtarët myslimanë falin namazin

Mijëra besimtarë mbushën mëngjesin e sotëm sheshin “Skënderbej” për faljen e Kurban Bajramit

Begaj: Bashkëjetesa dhe harmonia fetare, vlerë e jashtëzakonshme

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj përcolli urimin për të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e Fitër Bajramit

Festohet Fitër Bajrami, besimtarët myslimanë falin namazin

Besimtarët myslimanë festojnë sot Fitër Bajramin pas 30 ditëve agjërim dhe falje.