“Euro 2024”/ Ambasada, shërbime konsullore për shtetasit shqiptarë në Gjermani

Ambasada e Shqipërisë në Gjermani do të ofrojë shërbime konsullore në qytetet ku do të zhvillohen ndeshjet.

Problematikat e shqiptarëve në Greqi, ambasadorja Hajdaraga takim me Sekretarin e Përgjithshëm në Ministrinë e Migracionit dhe Azilit

Biseda u fokusua në vonesat për rinovimin e lejeve të qëndrimit; problemet me siguracionet shëndetësore, etj.

Përurohet Pllakata përkujtimore e Nënë Terezës në Becej të Serbisë

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, mori pjesë në Meshën Episkopale të organizuar nga Kisha e Virgjëreshës Marie.

Marrëveshja e Binjakëzimit mes Komunës së Bujanocit të Luginës së Preshevës dhe Bashkisë së Gjirokastrës.

Marrëveshja u nënshkrua nga Kryetari i Komunës së Bujanoci-t, Nagip Arifi dhe Kryetari i Bashkisë së Gjirokastrës, lamur Golemi.

Anbasadori Canaj takim me Shefin e Zyrës Ndërlidhëse të Kosovës në Serbi

Bashkëbiseduam për agenda të përbashkëta në shumë fusha me interes reciprok.

Rama: Ambasada e Shqipërisë hap aplikimet për mësues të gjuhës shqipe në Greqi

Ambasada e Shqipërisë në Athinë ka çelur procesin e mbledhjes së shprehjeve të interesit, për programin e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, “Mësues për Greqinë”.

“Dita e Kujtesës”, ambasadori Canaj: Lutjet tona janë për martirët e kombit hebre

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, mori jesë në Ceremoninë e Ditës së Kujtesës, organizuar nga Ambasada e Izraelit në Beograd.

Diplomacia kulturore, promovohet libri “Këngët e Shekullit Kallkan” në ambasadën shqiptare në Sllovaki

Në ambientet e Ambasadës së Shqipërisë në Bratislavë, u bë prezantimi i librit të poetes Ilirjane Baraliu Lladrovci

Ambasadori Canaj takim me Drejtuesin e Zyrës së NATO-s në Serbi

Ambasadori i Shqipërisë në Serbi, Dr. Bardhyl Canaj, zhvilloi njët takim me Drejtuesin e Zyrës së NATO-s në Serbi, Brigadier Gjeneral, Z. Giampiero Romano

Filmi i regjisorit shqiptar Gentian Koçi shfaqet tashmë në Greqi!

“A cup of coffee and new shoes on” është një bashkëprodhim mes Shqipërisë, Portugalisë, Greqisë dhe Kosovës