Ish-spiunët e Mossad “pushtojnë” Hollivudin

Agjencia SPY LEGENDS është themeluar nga ish-agjenti i Mossad, Avner Avraham

Ish-agjenti i Mossad: Spy Legends, agjencia më e madhe e ish-spiunëve

Spy Legends është kompania e parë, fokusi i së cilës është tek njerëzit që punojnë në spiunazh

Si u bë vrasës për llogari të Mossadit njeriu i besuar i Hitlerit

Historia e pabesueshme e Otto Skorzeny, nga një nazist i bindur në agjent të shërbimit izraelit

Pas 57 vjetësh Mossad zbulon detajet: Si u kap Eli Cohen, spiuni më i famshëm i Izraelit

Shefi i Mossad, David Barnea, zbulon mesazhin e fundit të spiunit, para se të kapej dhe ekzekutohej nga Siria

“Unit 8200”, njësia sekrete ushtarake që rrit gjenitë izraelitë

Njësia e super sofistikuar ku bashkohen ushtarakë, matematicienë dhe programuesë në fushën e teknologjisë së lartë

Ndërron Diana, “burrnesha” e Durrësit

Një atak në zemër i ka marrë jetën Diana Rakipit, burrneshës që shumë në Durrës e njihnin edhe si “Lali”.

Ish-agjenti i Mossad: Mesazhi që Izraeli i dha botës me kapjen e nazistit Adolf Eichman

Avner Avraham, ish-agjent i Mossad, është themeluesi i agjencisë “Spy Legends”

Spiunoi për llogari të Rusisë, dënohet me 30 vjet oficeri i marinës

Walter Biot kishte fotografuar 19 dokumente të klasifikuara të NATO, përfshirë dokumente “Tepër sekret”.

“Gruaja e kuzhinës”, ish-agjentja veterane e Mossad zbulon të gjitha sekretet

Tashmë në moshën 90-vjeçare, agjentja e Mossad, Shush Amit, pranoi të ekspozohej dhe të tregonte historinë e saj

Si u bë Mossad, një nga më efikasët në botë

U desh pak kohë që shërbimi inteligjent izraelit të shndërrohej në një pikë referemi në mbarë botën e spiunazhit