Dredha: Projekte inovative për trajtimin e ujërave të bardha dhe të zeza në Vlorë

Kryebashkiaku Dredha priti përfaqësuesit nga Italia, Dott. Roberto Schiavone di Favignana dhe Fabrizio Saliola si dhe Astrit Aliajn.

“Vlora 2030”, hap i rëndësishëm drejt zhvillimit ekonomik të qëndrueshëm

Në qytetin e Vlorës u prezantua sot plani strategjik “Vlora 2030”, i realizuar nga Agjencia Strategjike Rajonit të Puglia-s (ASSET) nën koordinimin e Rajonit të Puglia-s.

Vangjel Tavo emërohet Prefekt i Vlorës

Këshilli i Ministrave miratoi sot vendimin për lirimin nga detyra të Prefektit të Qarkut të Vlorës, Flamur Manaj.

Sezoni i ri turistik, Dredha: Vlora nis përgatitjet

Kryetari i Bashkisë takohet me Zana Çelën, Drejtuesen e Agjencisë Kombëtare të Turizmit.

Ansambli Folklorik “Amantia” dy çmime në Festivalin Ndërkombëtar në Poloni

Çmimet u shpërndanë nga kryetari i bashkisë së qytetit Wisla, Drejtori i Qendrës së Kulturës dhe Presidenti i Jurisë së Festivalit.

Bashkëpunimi në turizëm, ambasadori spanjoll takon kryebashkiakun e Sarandës

Ambasadori Alvaro Renedo Zalba, pati një takim kryetarin e ri të Bashkisë së Sarandës, Oltion Çaçi.

Kryebashkiaku i Vlorës, Dredha: Kryeministrja Meloni, “turistja e nderit”!

Kryeministrja Italiane Giorgia Meloni, është larguar nga vendi ynë, duke mbyllur pushimet në rivierën shqiptare.

Zgjedhjet Vendore, Oltion Çaçi fiton Bashkinë e Sarandës

Sipas rezultateve nga KQZ, Oltion Çaçi ka marrë 7909 vota, ose 52.46%.

Zgjedhjet Vendore, Ermal Dredha fiton Bashkinë Vlorë

Ky është mandati i parë për Dredhën, i cili ka fituar me 70.55% të votave

Rama: PS, garanci për kthimin e pronës te i zoti

Kryeministri: Historia e pronave është zgjidhur, ka ligjin, ka rregullat. Kanë filluar t’i marrin pronat siç iu takon,