“Rilind” Piramida, tashmë qendra e re e Inovacionit

Transformimi i Piramidës në Tiranë vlerësohet si një nga 12 projektet më të mira arkitekturore në botë.

Japonia do të dërgojë anije kozmike në Hënë

Nëse gjithçka shkon siç është planifikuar, anija do te zbarkoje, më 25 prill.

Technology Center of Excellence, 35 kompani izraelite të teknologjisë së lartë në Tiranë

Universiteti Western Balkans Tiranë dhe Gold n’ Links organizojnë në Tiranë Eventin më të madh në Cyber Security

Konferenca e parë izraelite e teknologjisë së lartë e kthen Tiranën në Tel Avivin e Ballkanit!

Konferenca do të ketë pjesëmarrës nga Shqipëria, Izraeli, Gjermania, Portugalia, Britania e Madhe dhe Emiratet e Bashkuara Arabe.

Ja si Izraeli po e dominon botën me anë të teknologjisë

Me rrënjë në ushtri dhe akademi dhe një ekosistem të fuqishëm investimesh, sektori kibernetik ka hedhur bazat për Startup Nation

Lindi si ide në plazh, sot platforma Wix e uebsajteve arkëton 1.27 miliardë dollarë në vit

Tre shokë: Avishai Abrahami, Nadav Abrahami dhe Giora Kaplan krijuan platformën për krijimin e faqeve

Shkencëtarët izraelitë krijojnë robotin që “nuhat” për të identifikuar sëmundjet

Në punën e tyre të ardhshme, shkencëtarët izraelitë planifikojnë t’i sigurojnë robotit një aftësi navigimi

Dov Moran, izraeliti që shpiku USB-në duke bërë miliarda dollarë

Dov Moran është një sipërmarrës serial dhe investitor i fuqishëm izraelit, shpikësi i të famshmes USB

Technology Center of Excellence organizon Seminarin Kibernetik Tirana

Lektorët janë nga ekspertë të mbrotjes kibernetike nga Izraeli: Roi Shaposhnik, Lior Barash dhe Itai Melchior.

Google pritet të zgjerojë përpjekjet kundër dezinformimit në Evropë

Gjiganti i teknologjisë planifikon të publikojë një numër videosh të shkurtra që nxjerrin në pah teknikat që përdoren për përhapjen e shumë pretendimeve mashtruese.