Kalaja e Gjirokastrës, ndalesa “e detyrueshme” e turistëve

Numri i vizitorëve në Kalanë e Gjirokastrës për muajin maj arriti në 31,665 vizitorë

Rritje e turistëve në janar-mars në Gjirokastër

Qyteti i gurtë i Gjirokastrës edhe në muajt e parë të këtij viti ka shënuar rritje të numrit të turistëve vendas e të huaj.

Rama: Atmosferë me ngjyra pranverore nga Pazari i Gjirokastrës ku fëmijët mësojnë ta duan natyrën

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale pamje nga Pazari i Gjirokastrës zbukuruar nga lulet shumëngjyrëshe gjatë fundjavës.

Golemi: Aeroporti i Gjirokastrës do të çlirojë potenciale zhvillimi për gjithë jugun

Kryetari i bashkisë Gjirokastër, Flamur Golemi e cilësoi sot vendimin e qeverisë për ndërtimin në Gjirokastër të aeroportit të jugut, një kartolinë të bukur në nisje të vitit 2024.

“Parada e Shqiptarëve” në Tiranë, kryebashkiaku i Gjirokastrës: T’i bashkohemi këtij manifestimi kombëtar!

Veliaj: Le të festojmë së bashku 111-vjetorin e Pavarësisë së Shqipërisë

Kumbaro: Gjirokastra këtë vit ka pritur 300 mijë turistë

MInistrja e Turizmit: Gjirokastra i ka suprizuar i surprizuar atraksionet historike dhe standardet e bujtinave

Japonia i dhuron Përmetit mjet për mbledhjen e mbetjeve urbane

Ambasadori i Japonisë në Shqipëri, Takada Mitsuyuki, zhvilloi një vizitë në Bashkinë Përmet

Margariti: Teqeja e Melanit, qendër fetare dhe pelegrinazhi

Teqeja e Melanit në Libohovë është e përbërë nga një kompleks objektesh të ndërtuara mbi akropolin e qytetit të vjetër.

Dino Selimi, zgjedhja e duhur si Kryetar i Këshillit të Qarkut Gjirokastër

Zgjedhja e Dino Selimit si kreu i Këshillit të Qarkut është vlerësim ndaj kontributit të socialistëve në këtë qark. 

Përmeti destinacion turistik, Hoxha: Mbi 80 mijë turistë vendas e të huaj

Në krahasim me vitin e kaluar ka një rritje prej 25 % të numrit të turistëve.