Festat e Nëntorit, mbrëmje gala kushtuar diasporës shqiptare në Greqi!

Festë madhështore nga ambasada në nder të 111-të vjetorit të Pavarësisë dhe 79-të vjetorit të Çlirimit të Shqipërisë.

“Albanian Open Day”, Ambasada organizon festë madhështore në Athinë

Në këtë aktivitet pati larmishmëri ngjyrash, shijesh dhe folklori nga të gjitha trevat shqiptare

“Diplomacia ekonomike”, Ambasada konferencë për sipërmarrësit shqiptarë në Greqi

Të ftuar të veçantë, Kryetari i Bashkisë Lezhë, Pjerin Ndreu, dhe ai Deçanit në Kosovë, Bashkim Ramosaj

“Histori Suksesi”, ambasada shqiptare mbrëmje “Gala” në Athinë

Gjatë eventit u prezantuan dhe u nderuan me medaljonin përkatës figura të njohuara

Ambasada e Shqipërisë pritje për bashkëshortet e Atasheve Ushatarakë në Greqi

Zonjat e huaja patën mundësinë të njihen me traditat, kulinarinë dhe mikpritjen e ngrohtë shqiptare.

Begaj dekreton ministrat e rinj

Presidenti Bajram Begaj ka dekretuar ndryshimet në kabinetin qeveritar, të propozuara nga Kryeministri Edi Rama.

Zjarret në Greqi/ Ambasada shqiptare: Jemi në dispozicion të njerëzve në nevojë

Ambasada shqiptare në Athinë vihet në dispozicion, për evakuimin e shtetasve shqiptarë që janë në rrezik në ishullin e Rodos, por edhe në gjithë territorin e vendit.

Ambasadorja Hajdaraga nderohet me çmim nga Prefekti i Qarkut të Atikës

Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi u nderua për kontributin e saj në promovimin e kulturës dhe artit

Luela Hajdaraga: Shqipëria, një perlë e fshehur që meriton të zbulohet nga grekët!

Ambasadorja e Shqipërisë në Greqi, Luela Hajdaraga, intervistë për revistën prestigjioze greke “Marie Claire”

Aktivitet mbresëlënës në Greqi nga Shoqata “Emigranti” dhe Shkolla e Gjuhës Shqipe “Naim Frashëri”

Morën pjesë ambasadorja Luela Hajdaraga dhe Oficerja Koordinuese për Diasporën, Joneda Dodaj