Ambasadori Alastair King-Smith: Shqipëria historikisht është lidhur me Mbretërinë e Bashkuar

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar Alastair King-Smith, në një intervistë mbrëmjen e sotme për Grida Dumën në “Top Story”, ka folur në lidhje me emigrantët e paligjshëm në Britaninë e Madhe.

Matt Tirman: Ja dobitë e dy satelitëve për Shqipërinë

Matt Tirman, Drejtor për marrëdhëniet tregtare i “Satellogic”, ka dhënë një intervistë ekskluzive për Euronews Albania.

Edi Rama: Shqipëria, një vend krejt ndryshe nga si mendohet në Europë

Intervista e kryeministrit Edi Rama për median franceze, France Soir

Edi Rama për revistën franceze “Beaux-Arts Magazine”: Shqipëria, vendi im si askush tjetër!

Në një intervistë për revistën franceze “Beaux-Arts Magazine” me titullin “Shqipëria, vendi im si askush tjetër”, Rama ka rrëfyer jetën e tij si artist dhe politikan.

Rama flet për televizionin spanjoll: Feja jonë është BE!

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për televizionin spanjoll “RTVE” ka folur rreth aktualitetit ku ndodhet sot Shqipëria dhe sfidat në rajon për integrimin në BE.

Mandati i tretë, Rama: Shumë gjëra mund të bëhen ndryshe

Në një intervistë për Zërin e Amerikës, zoti Rama flet dhe për vendimin e Departamentit të Shtetit ndaj ish kryeministrit Sali Berisha dhe faktin pse ka zgjedhur të heshtë rreth kësaj çështjeje

Ambasadori Noah Gal Gendler: Interesim në rritje nga kompanitë izraelite për të investuar në Shqipëri

Intervista e Ambasadorit të Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, dhënë gazetës “Albanian Daily News”.

“Afganët”, Rama citon Kanunin: Shtëpia e shqiptarit i përket Zotit dhe mikut!

Kryeministri Edi Rama në intervistën që dha sot për “CNN” shprehu edhe njëherë gatishmërinë për të pritur afganët.

Ambasadori Noah Gal Gendler: Izraeli, bashkëpunim të shumëanshëm me Shqipërinë!

Noah Gal Gendler, Ambasador i Izraelit në vendin tonë, në një intervistë për Top Channel dha këtë koment për 30-vjetorin e marrëdhënieve shqiptaro-izraelite.

Ambasadori Gal Gendler: Shqipërinë dhe Izraelin e bashkon dashuria midis dy kombeve!

Ambasadori i Izraelit në Shqipëri, Noah Gal Gendler, dha një intervistë për Tv7, me gazetaren Enela Lamnica duke konfirmuar edhe një herë se miqësia mes dy vendeve sa vjen e përforcohet më tepër.