Begaj takon Escobar: Shqipëria, aleate e besueshme e SHBA-ve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, u takua edhe me Zëvendës Ndihmës Sekretarin amerikan të Shtetit, Gabriel Escobar.

Begaj takim me zv.presidentin e KE-së, Borrell

Në kuadër të pjesëmarrjes në javën e nivelit të lartë të Sesionit të 78-të të Asamblesë së Përgjithshëm të OKB-së, Presidenti Bajram Begaj zhvilloi një takim me Përfaqësuesin e Lartë dhe zëvendëspresidentin e Komisionit Evropian, Josep Borrell.

Presidenti Begaj takohet me presidentin e Konfederatës Zvicerane, Berset

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj zhvilloi një takim me presidentin e Konfederatës Zvicerane dhe kreun e Departamentit Federal për Punët e Brendshme, Alain Berset.

Presidenti Begaj në Sesionin e 78-të të Asamblesë së Kombeve te Bashkuara

Begaj do të marrë pjesë në Forumin e Nivelit të Lartë Politik për Zhvillimin e Qëndrueshëm, i cili do të mbahet në Nju Jork

Humbi betejën me kancerin e gjirit, Begaj ngushëllime familjes së gazetares Rudina Dervishi

Gjatë 25 viteve të karrierës së saj te Zëri i Amerikë ajo u shndërrua në një figurë të dashur për shqiptarët anembanë botës.

Dita Ndërkombëtare e Demokracisë, Begaj: Bashkëpunim me qytetarët aktivistë

Në Ditën Ndërkombëtare të Demokracisë, Presidenti Bajram Begaj priti në një takim përfaqësues të disa organizatave jofitimprurëse

Begaj pret zv.presidenten e Bullgarisë: Mundësi të shumta për të forcuar partneritetin mes dy vendeve

Thellimi i bashkëpunimit mes Shqipërisë dhe Bullgarisë, si dhe mbështetja që ky vend i ka dhënë Kosovës, ishin fokusi i takimit të zhvilluar këtë të premte mes Presidentit Bajram Begaj dhe zv.presidentes së Republikës së Bullgarisë, Iliana Iotova.

Presidenti Begaj pranon Letrat Kredenciale të Ambasadores së Mongolisë, Tserendorj Narantungalag

Gjatë takimit mes Kreut të Shtetit dhe Ambasadores Narantungalag, theksi u vu te bashkëpunimi mes institucioneve të të dy vendeve

Soreca takon Begaj: Shqipëria, aktor konstruktiv rajonal

I Ngarkuari me Punë i BE, Luigi Soreca zhvilloi një takim me Presidentin Bajram Begaj.

Presidenti Begaj pranon Letrat Kredenciale të Ambasadores së Tajlandës, Rommanee Kananurak

Gjatë takimit dy palësh, Kreu i Shtetit nënvizoi rëndësinë e një impulsi më të madh në bashkëpunimin mes dy vendeve