Projekti “Bashki të forta”, Zvicra dhe Suedia grant prej 12 milionë eurosh

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku nënshkroi sot një marrëveshje bashkëpunimi me ambasadorët e Zvicrës dhe Suedisë në vendin tonë, në kuadër të projektit “Bashki të forta II”.

Ambasadorja zvicerane vizitë në AIDSSH: Brezat e ardhshëm të kenë qasje në informacion

Kreu i Zyrës së Komisionit Europian në Tiranë, Giulia Re dhe ambasadorja zvicerane, Ruth Huber, zhvilluan sot një takim në ambientet e Autoritetit të Dosjeve

125.6 milionë euro investim për furnizimin me ujë në 6 bashki

Në ceremoninë e nisjes së projektit ishin të pranishëm zv/kryeministrja Belinda Balluku, ambasadori i BE-së në Silvio Gonzato, ambasadori i Gjermanisë, Karl Bergner, ambasadorja e Zvicrës, Ruth Huber.

Dy turistët zviceranë u shpëtuan në Malin e Korabit, Ambasadorja Huber: Mirënjohës për misionin e shkëlqyer të shpëtimit

Dy turistë zviceranë u shpëtuan sot nga një ortek dramatik ne Malin e Korabit.

Nikolla takon Ambasadoren e Zvicrës: Mbështetje për kontrollin parlamentar

Kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla priti sot në takim Ambasadoren e Zvicrës në Shqipëri, Ruth Huber.

Shqipëri-Zvicër, marrëveshje për forcimin e sistemit të kujdesit shëndetësor

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Albana Koçiu si dhe ambasadorja e Zvicrës në Tiranë, Ruth Huber, nënshkruan dy marrëveshje

Mazniku takon ambasadoren e Zvicrës: Bashkëpunim për forcimin e mirëqeverisjes vendore

Ministri i Shtetit për Pushtetin Vendor, Arbjan Mazniku zhvilloi një takim me ambasadoren e Zvicrës në Shqipëri, Ruth Huber.

Ambasadorja e Zvicrës viziton Mirditën, takim me kryetarin Mëlyshi

Ambasadorja e Zvicrës në vendin tonë Ruth Huber zhvilloi një takim në bashkinë e Mirditës.

Arkeologë zviceranë dhe shqiptarë zbulojnë vendbanim parahistorik 8,500 vjeçar

Profesori Albert Hafner nga Universiteti i Bernës konfirmon se bashkëpunimi nën projektin rajonal EXPLO ka rezultuar në gjetje interesante nga fshati Lin, pranë Pogradecit, në bregun e Liqenit të Ohrit.

Ambasadorja e Zvicrës: Shqipëria po ecën para me diversifikimin e burimeve të rinovueshme të energjisë

Ambasadorja e Zvicrës në Tiranë, Ruth Huber deklaroi sot se Zvicra po mbështet prej 3 dekadash Shqipërinë për zbatimin e reformës në sektorin energjetik.