“Dua të luaj”, Parku Rekreativ në Berat

Kryeministri Rama publikon pamjet: 300 pemë, kënd lojërash dhe fusha sportive

Mbi 50 mijë vizitorë në tre muaj në Berat

Berati vijon të jetë ndër qytetet kryesore që vizitohet nga mijëra turistë në të gjitha stinët e vitit.

Silvi Merdani: Janar-gusht, 640 mijë vizitorë në Berat

Turistët e shumtë kanë mbushur rrugicat dhe kalanë e qytetit të Beratit këtë sezon veror dhe sidomos në këto ditë të fundit të gushtit.

Demo: Binjakëzim ndërmjet Beratit dhe Rossanos

Kryetari i Bashkisë së Beratit, Ervin Demo, së bashku me Ministren e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural Frida Krifca, vizituan Bashkinë Rossano, në Itali

Zgjedhjet Vendore, Ervin Demo fiton Bashkinë Berat

Sipas rezultateve nga KQZ, Ervin Demo ka marrë 16580 vota, ose 61.47%.

Zgjedhjet vendore të 14 majit – 61 bashki, 1603 këshilltarë

Komisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve në Shqipëri, Ilirjan Celibashi, publikoi numrin e këshilltarëve për 61 bashkitë e vendit.