Kumbaro në Athinë: Marrëveshje bashkëpunimi për parkun ndërkufitar “Vjosa−Aoos”

Ministrja e Turizmit dhe Mjedisit, Mirela Kumbaro takohet me ministrin e Mjedisit dhe Energjisë, Kostas Skrekas

Bashkëpunimet e frytshme Shqipëri-Izrael, Spiropali pret ambasadoren Peleg

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, pret ambasadoren e Izraelit në Shqipëri, Galit Peleg.

Modeli inteligjent i Izraelit në transport, Balluku takon Regev

Zëvendëskryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, takohet në Izrael me Ministren e Transportit, Miri Regev

Balluku takon Cohen: Shqipëria mbështet Izraelin në arenën ndërkombëtare

Zv.kryeministrja e Shqipërisë, Belinda Balluku, takon ministrin e Jashtëm të Izraelit, Eli Cohen, në Jeruzalem.

Zv.Kryeministrja Balluku takon Drejtorin e Cybersecurity të Izraelit, Gabi Portnoy

Numri 2 i qeverisë “Rama” takohet me Drejtorin e Përgjithshëm Kombëtar të Cybersecurity të Izraelit, Gabi Portnoy.

“Samiti për Demokraci”, Elisa Spiropali takon ambasadoren amerikane, Yuri Kim

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, priti Ambasadoren Amerikane Yuri Kim, Drejtorin për Çështjet Ndërkombëtare të Narkotikëve dhe Zbatimit të Ligjit, Z. Benjamin A. Rockwell, dhe Shefen e USAID, Zj.Mischere Kawas.

Miratohet projekt-buxheti i vitit 2022/ Rritet ndihma ekonomike për shtresat në nevojë, ja kush përfiton. Rriten edhe pagat e personelit mjekëso

Pas mbledhjes së qeverisë, Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastriliu, ka treguar se do të rritet dy herë më shumë ndihma ekonomike për shtresat në nevojë.

Xhaçka në Këshillin Kombëtar të Integrimit: Vonesat në integrimin e rajonit cënojnë besueshmërinë e BE

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka mori pjesë në Këshillin Kombëtar të Integrimit Evropian, ku ka folur lidhur me raportin e progresit të KE.

Yuri Kim takohet me Mirela Kumbaron: Shqipëria potencial si destinacion turistik i klasit botëror

Ambasadorja e SHBA në Shqipëri, Yuri Kim, është takuar pasditen e sotme me ministren e Turizmit dhe Mjedisit Mirela Kumbaro

Ministrja Olta Xhaçka pret Përfaqësuesen për Lirinë e Medias të OSBE-së, Teresa Ribeiro

Ministrja e Jashtme, Olta Xhaçka është takuar ditën e sotme me Përfaqësuesen për Lirinë e Medias të OSBE-së, Teresa Ribeiro