Risitë e Postës Shqiptare, Balluku: Transport me dron të pakove postare, tërheqje e pensioneve në bankomate

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku dhe I Ngarkuari me Punë i SHBA-së në Tiranë, David Wisner ishin të pranishëm në 111-vjetorin e krijimit të Postës Shqiptare.

Balluku: Të angazhuar për realizimin e linjës së transmetimit Shqipëri-Itali

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku zhvilloi një takim me Jasim Husain Thabet, drejtorin e Përgjithshëm të Kompanisë Kombëtare të Energjisë Abu Dhabi, PJSC (TAQA)

Balluku apel diasporës: Ktheni sytë nga Shqipëria, është një moment i artë

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, ftoi sot ekselentë nga diaspora t’i bashkohen projekteve të qeverisë në inovacion, teknologji dhe digjitalizim.

Balluku-Fratini: Finalizojmë me Italinë nënshkrimin e disa marrëveshjeve të rëndësishme

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, takoi ministrin për Energjinë dhe Ambientin, Gilberto Pichetto Fratin

Shqipëria marrëveshje me Gjermaninë për forcimin e sigurisë rrugore

Marrëveshja u nënshkrua nga zëvendësministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Hantin Bonati si dhe sekretari parlamentar i Shtetit dhe koordinator federal për Logjistikën dhe Transportin e Mallrave në Gjermani, Oliver Luksic.

Balluku: Instituti Europian i Teknologjisë dhe Inovacionit, qendër rajonale në Elbasan

Qendra rajonale e Institutit Europian të Teknologjisë dhe Inovacionit për Lëndët e Para, do t’i japë një shkallë tjetër të gjithë organizmit

Balluku me zv.presidenten e Bullgarisë: Diskutuam projektet strategjike

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku, njëherësh dhe ministre për Infrastrukturën dhe Energjinë priti në një takim zv/presidenten e Bullgarisë, Iliana Iotova.

Balluku në Qendrën Operacionale të Sigurisë Kibernetike: Kemi forcuar mbrojtjen, digjitalizimi prioritet

Zëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku ishte në zyrat e AKCESK, ku së bashku me drejtorin e këtij institucioni Igli Tafa inspektoi nga afër aktivitetin e kësaj qendre

Qendra e Monitorimit të Trafikut, Balluku: Investim inovator në shërbim të sigurisë kombëtare

Shqipëria po bëhet gati të aplikojë një sistem inteligjent të monitorimit të trafikut rrugor.

Forumi ekonomik Shqipëri-Izrael, Balluku: Jemi ndër vendet më atraktive për biznesin e huaj

Në Tiranë nisi sot punimet forumi ekonomik Shqipëri-Izrael.