Inteligjenca amerikane: Rreth 500 mijë të vrarë dhe të plagosur deri në Ukrainë

Kievi nuk publikon shifra zyrtare dhe besohet gjerësisht se Rusia i nënvlerëson dukshëm shifrat e saj.

Ambasadorja Faber: Shqipëria qëndron çdo ditë me Ukrainën!

Ambasadorja e Shqipërisë në SHBA ishte në “Shtëpinë e Ukrainës” dhe shkruajti mesazhin e saj të solidaritetit

Shqipëria, SHBA dhe e gjitha bota qëndrojnë me Ukrainën!

Fjalimi i Ambasadores së SHBA, Yuri Kim në Marshimin e Solidaritetit me Ukrainën

Njëvjetori i agresionit rus në Ukrainë, 15 gazetarë humbën jetën në luftë

UGSH: Solidaritet me reporterët që dhanë jetën për të thënë të vërtetën

Erion Veliaj: Shqipëria është me Ukrainën heroike!

Kryebashkiaku i kryeqytetit: Jam krenar që sot Tirana ka një rrugë me emrin “Ukraina e Lirë”!

Peleshi: Shqipëria e vogël, me një zemër të madhe të madhe për Ukrainën!

Ministri i Mbrojtjes mori pjesë në manifestimin e organizuar nga Bashkia e Tiranës në mbështetje të Ukrainës

Hohmann: Rusia ka kryer krime të tmerrshme lufte në Ukrainë!

Ambasadorja e Delegacionit të BE në Tiranë: Shqipëria, Ukraina dhe BE ndajnë të njëjtat vlera të demokracisë!

Alastair King-Smith: Mbretëria e Bashkuar dhe Shqipëria janë krah për krah me Ukrainën!

Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar: Bashkimi dhe uniteti i të gjithëve është e vetmja përgjigje ndaj luftës dhe dhunës.

Xhaçka në OKB: Sot është një përvjetor tragjik!

Ministrja e Jashtme, fjalim në Këshillin e Sigurimit gjatë takimit me rastin e 1-vjetorit të sulmit rus në Ukrainë

Kuvendi i Shqipërisë: Admirim për rezistencën e popullit ukrainas!

Kuvendi i Shqipërisë dhe ambasada e Ukrainës në Tiranë zhvilluan sot një aktivitet sensibilizues me rastin e 1-vjetorit.